Zamknij

Media Markt przechytrzył lockdown. Sklepy w galeriach otwarte

19.11.2020 08:27
salon Media Markt
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Media Markt ma sposób na zgodne z prawem otworzenie sklepów z elektroniką w galeriach handlowych. Lokale zapraszają klientów jako salony pokazowe, w których można zapoznać się ze sprzętem w ofercie, ale nie można ich kupić. Chyba, że przez internet, z natychmiastowym odbiorem na miejscu.

Lockdown daje się mocno we znaki branży handlowej. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że obostrzenia i ograniczenia wprowadzane są z myślą o zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, jednak sposób w jaki rząd wprowadza zakazy sprawia, że polska zaradność każe im szukać sposobów na ich obejście.

Poznaniacy donoszą, że przepisy o ograniczeniu działalności galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych zostały pokonane przez Media Markt. Lokale sieci zostały otwarte dla klientów.

Media Markt ma sposób na zakaz handlu. Dzięki sprytnej sztuczce otworzył sklepy

Przepisy przyjęte przez rząd zabraniają otwierania sklepów z elektroniką działających w galeriach handlowych. Zamknięte muszą być także salony samodzielne, o ile ich powierzchnie przekracza 2000 metrów kwadratowych.

Zobacz także

Dla elektromarketów to duży cios, jako że koniec roku to dla nich zazwyczaj czas finansowych żniw. Black Friday i prezenty świąteczne były do tej pory gwarancją wysokich przychodów. Pandemia COVID-19 i lockdown wprowadzony przez rząd wpływają na spadek zamówień.

Konferencja prasowa premiera 21.11.2020 NA ŻYWO

Internauci powiadomili serwis epoznan.pl, że salony Media Markt w galeriach handlowych zostały otworzone. Sieć wpadła na sprytny pomysł: nie prowadzi sprzedaży, tylko pozwala klientom zaznajomić się z ofertą, funkcjonując jako salon pokazowy.

W Poznaniu udostępniliśmy klientom trzech naszych lokali możliwość zapoznania się z asortymentem: w CH M1, King Cross Marcelin i CH Pestka. Lokale otwarte zostały na zasadzie tzw. „showroom”. Nie prowadzimy w nich sprzedaży. Istnieje jedynie możliwość zapoznania się z oferowanym asortymentem.

Wioletta Batóg, rzeczniczka Media Markt

Przedstawicielka elektromarketu podkreśliła, że sieć działa zgodnie z obowiązującym prawem, w związku z czym nie omija przepisów. Czasowo zmieniony został tylko model działania.

Wioletta Batóg dodała, że zakupu można dokonać tylko za pośrednictwem strony internetowej – klienci proszeni są, żeby dokonywać transakcji po opuszczeniu showroomu Media Markt. Sklepy mają zamknięte wszystkie kasy i nie przyjmują zamówień. Wyznaczono za to punkty, w których można odebrać produkty zakupione online.

RadioZET.pl/epoznan.pl