Zamknij

Oto ostatni cheeseburger z McDonalds na Islandii. Co się z nim stało przez 10 lat?

04.11.2019 17:05
McDonalds. Ostatni cheeseburger na Islandii po 10 latach nie uległ rozkładowi
fot. snotrahouse.com/last-mcdonalds (screenshot)

Minęło dziesięć lat od sprzedania ostatniego cheeseburgera z frytkami w McDonald's na Islandii. Posiłek nie został jednak zjedzony, tylko w 2009 roku zamknięty w specjalnym pomieszczeniu. Jak wygląda po dekadzie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało BBC News, dziesięć lat temu sprzedano ostatniego cheeseburgera z frytkami w Islandii. McDonald's wycofał się z tego kraju w 2009 roku. 

Popularne danie nie zostało wówczas zjedzone, ale zamknięte w specjalnym pojemniku. - Słyszałem, że jedzenie z McDonald's nigdy się nie psuje, więc chciałem tylko sprawdzić, czy to prawda, czy nie - powiedział agencji AFP Hjortur Smarason. 

Zobacz także

To on zachował cheeseburgera z frytkami w szklanej gablocie w Snotra House, hostelu na południu Islandii. Jego właściciele utrzymują, że turyści z całego świata przyjeżdżają zobaczyć nietypową atrakcję.

Ponadto na stronie internetowej snotrahouse.com, gdzie transmitowany jest obraz z gabloty z kanapką, dziennie notuje po 400 tys. odsłon dziennie.

Pierwsze trzy lata cheeseburger z frytkami był trzymany w plastikowej torbie w piwnicy Smarasona. Następnie trafił do Narodowego Muzeum w Islandii, gdzie jednak nie zagrzał miejsca na stałe. Stamtąd został przetransportowany do Snotra House.

Zobacz także

To nie pierwsza próba udowodnienia, że jedzenie sprzedawane w McDonald's nie ulega rozkładowi. Na przykład w 2010 roku fotografka Sally Davies kupiła zestaw Happy Meal i codziennie przez 6 miesięcy robiła mu zdjęcia. Jej zdaniem nie było widać żadnych oznak zepsucia jedzenia.

Co na to McDonald's? 

BBC News przypomniało oświadczenie sieci z 2013 roku. Wówczas amerykańska firma podkreśliła, że "w odpowiednich warunkach nasze burgery ulegają rozkładowi, jak każde inne jedzenie". Jednak bez obecności wilgoci "jest mała szansa, że pojawi się na nich pleśń czy bakterie, które doprowadzą do zgnicia".

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News