Zamknij

McDonald's otworzył swój 400 lokal w Polsce

Olga Papiernik
28.12.2017 15:35
McDonald's otworzył swój 400 lokal w Polsce
fot. Agencja Gazeta

McDonald's otworzył 400. restaurację w Polsce - w Mrągowie, podała spółka. Restauracja ta jest 86 lokalem otwieranym bezpośrednio przez korporację McDonald's Polska, pozostałe 314 restauracji prowadzone jest przez 62 licencjobiorców.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zagłosuj

Często jadasz w fast foodach?

Liczba głosów:


Restauracja zatrudnia 50 pracowników, w tym 13 menadżerów. W nowym lokalu znajduje się 81 miejsc siedzących, w tym 20 w strefie McCafé. Kolejne 56 miejsc oferuje zewnętrzny ogródek.

"Sieć McDonald's rozwija się bardzo dynamicznie. Każdego roku otwieramy około 20 nowych restauracji. W 25 roku działalności firmy w Polsce udało nam się osiągnąć liczbę 400 lokali. W ostatnich latach szczególnie ważnym kierunkiem rozwoju są miasta średnie i mniejsze. Spotykamy się tam z bardzo dobrym przyjęciem, co znajduje odbicie w wynikach sprzedaży. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Mrągowa. Czterechsetny lokal naszej sieci jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Jego załoga dołoży wszelkich starań, by mieszkańcom miasta i turystom zaoferować najwyższy poziom jakości i obsług" - powiedziała dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska Anna Borys-Karwacka, cytowana w komunikacie.

W całej Polsce McDonald's zatrudnia już ponad 22 000 pracowników.

ISBnews/OP