Zamknij

Oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego opublikowane

18.12.2019 15:49
Mateusz Morawiecki. Oświadczenie majątkowe. Ile pieniędzy posiada premier?
fot. PAP/Piotr Nowak

Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenia majątkowe posłów IX kadencji. Wśród nich znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Jaki majtek posiada szef rządu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Mateusz Morawiecki po październikowych wyborach po raz pierwszy został wybrany na posła. Zgodnie z prawem, na początek 4-letniej kadencji powinien złożyć oświadczenie majątkowe - podobnie jak wszyscy inni posłowie i senatorowie. 

Premier swoją ostatnią deklarację o dochodach ujawnił na przełomie 2018 i 2019 roku. Jaki majątek posiada szef rządu?

Zobacz także

Milionowy majątek premiera

Morawiecki wykazał w oświadczeniu około 5,1 mln zł oszczędności. To o ponad 200 tys. zł mniej, niż napisał w ubiegłorocznej deklaracji. 

Szef rządu posiada dom o powierzchni około 150 metrów kwadratowych (położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha) o wartości ok. 1,9 mln zł. To nie jedyna nieruchomość, którą wykazał w oświadczeniu Morawiecki. 

Zobacz także

Wpisał również własnościowe 72-metrowe mieszkanie o wartości około 1,1 mln zł oraz 100-metrowy dom, który wraz z zabudowaniami i działką jest warty 3-3,5 mln zł. 

Na majątek szefa rządu składa się również zabudowa kuchenna (ok. 60 tys. zł), meble (ok. 270 tys. zł) oraz sprzęt techniczny (ok. 20 tys. zł). 

Z tytułu wynagrodzenia z kancelarii premiera Morawiecki otrzymał 208 381,08 zł. Morawiecki, jako były prezes BZ WBK (obecnie Santander), otrzymał pakiet akcji tego banku. W oświadczeniu wykazał, że ma ich 3857, ale nie wie ile są warte. 

Premier ma również uprawnienie do akcji Santandera o wartości do 350 tys. zł. Morawiecki pożyczył również swojej siostrze ok. 300 tys. zł.

Zobacz także

RadioZET.pl