Zamknij

Maseczki wielorazowe w Poczcie Polskiej. Jaka cena?

14.04.2020 13:29
Maseczki wielorazowe w Poczcie Polskiej. Jaka cena? Od kiedy?
fot. LL_studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Mają być dostępne w placówkach pocztowych w całym kraju. Od kiedy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Z powodu epidemii koronawirusa rząd zapowiedział obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Nakaz ma obowiązywać od czwartku 16 kwietnia. 

Dlatego maseczki ochronne stały się towarem pierwszej potrzeby, którego jednak brakuje w wielu punktach sprzedaży. Na przeciw tym oczekiwaniom Poczta Polska zapowiedziała wprowadzenie do oferty maseczek.

Zobacz także

Maseczki na poczcie. Jaka cena?

Jak podano w komunikacie, Poczta Polska wprowadza do sprzedaży wyprodukowane w Polsce maseczki ochronne wielokrotnego użytku w cenie 9,99 zł za sztukę.

Dodano, że produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, cena za komplet wynosi 49,95 zł. Póki co nie można zamówić maseczek przez internet.

Zobacz także

"Pierwsze partie maseczek są już dostępne w placówkach w woj. mazowieckim i łódzkim. Kolejne dostawy sukcesywnie będą realizowane w tym tygodniu. Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju najpóźniej 20 kwietnia bieżącego roku" - napisała w komunikacie Poczta Polska.

Spółka podała, że maseczki polskiego producenta Prakt Practical Equipment są wykonane ze specjalistycznej tkaniny Medico zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak zaznaczono, tkanina jest wytrzymała na rozdzieranie i tarcie, ma niską kurczliwość i jest łatwa w konserwacji, można ją wybielać i prasować.

Maseczki z Poczty Polskiej
fot. Poczta Polska

Zobacz także

Tkanina spełnia wymogi leasingu ze względu na wytrzymałość mechaniczną po 50 cyklach prania i suszenia bębnowego w temperaturze 95 st. Celsjusza - wskazano.

Jak podała na Twitterze Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej, maseczki są polskiej produkcji i nie pochodzą z międzynarodowej dystrybucji.

Poczta poinformowała też, że planuje wprowadzenie w kwietniu do sprzedaży w placówkach pocztowych żeli do dezynfekcji rąk.

RadioZET.pl/PAP