Zamknij

Maseczki wielorazowe i jednorazowe. Ile trzeba za nie zapłacić?

09.04.2020 15:27
Maseczki wielorazowe i jednorazowe. Ile kosztują w internecie?
fot. goffkein.pro/Shuttestock (ilustracujne)

Od czwartku 16 kwietnia będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust. Najlepszym na to sposobem jest używanie maseczek. W jakich cenach są dostępne?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Maseczki ochronne mogą stać się od przyszłego tygodnia nieodzownym elementem podczas każdego wyjścia na zewnątrz. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. 

Ma on obowiązywać od 16 kwietnia.

To, na dzisiaj, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej

Łukasz Szumowski

Zobacz także

Na pytania dziennikarzy o kary za nie noszenie maseczek oraz gdzie obywatele mają je zdobyć odpowiedział, że taki obowiązek funkcjonuje w wielu innych krajach na całym świecie.

- Nie mówimy, że musi to być maseczka, może to być chustka, szalik - zaznaczył. Dodał, że konkretne regulacje będą przedstawione po świętach.

Ile kosztują maseczki ochronne?

Według strony gdziekupicmaske.pl, maski chirurgiczne jednorazowego użytku dostępne są od 3 do 7 zł za sztukę. Cena zależy od tego, czy towar znajduje się w dystrybucji krajowej lub jest oferowany przez platformę sprzedażową AliExpress. 

Zobacz także

Im więcej sztuk kupionych jednorazowo, tym niższa cena jednej sztuki. Jak podało Ministerstwo Cyfryzacji, nie ma zakazu dostaw do Polski środków ochrony osobistej z zagranicy, na przykład przez sklepy internetowe.

Droższe są maski wielokrotnego użytku. W zależności od materiału i zastosowanych składników ich ceny wahają się od 8 zł do 37 zł za sztukę. Ich dostępność jest zmienna, dlatego przed każdym zakupem trzeba zapytać sprzedawców.

Dla oszczędności niektórzy postanowili samodzielnie szyć maski ochronne.

Zobacz także

RadioZET.pl