Zamknij

Kolejne miliony maseczek trafią do Żabki. Ile będą kosztowały?

21.04.2020 07:56
Maseczki w Żabce. Cena. Będą kolejne dostawy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Maseczki ochronne w związku z nakazem ich noszenia cieszą się sporym zainteresowaniem i szybko zniknęły ze sklepów Żabka. Sieć informuje o nowych dostawach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Żabka szybko zareagowała na obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych i poszerzyła swój asortyment. Maseczki z Żabki uchodzą za najtańsze na rynku, franczyzobiorcy sieci zrezygnowali bowiem z zysku przy ich sprzedaży.

Stały popyt na maseczki i ich niska cena sprawiły, że te szybko zniknęły z półek. 20 kwietnia sieć rozpoczęła jednak dystrybucję II transzy maseczek – poinformował portal Wiadomościhandlowe.pl. Spółka zamówił około 10 milionów nowych maseczek, które trafią do sklepów w całej Polsce. Ich dostawa potrwa do 24 kwietnia.

Zobacz także

Opakowanie z 10 sztukami maseczek kosztuje w Żabce 16,17 zł.

Jak mówił dla portalu Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska, przed siecią ogromne wyzwanie logistyczne w związku z dostawą kolejnych milionów sztuk maseczek.

Realizacja takiego zamówienia to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, począwszy od  sprawnego zamówienia, odbioru od producenta, przez odprawę celną w Chinach, po przygotowanie transportu lotniczego i dystrybucję do sklepów 

– mówił prezes spółki

Dodał, że maseczki w ramach II transzy przyleciały do Polski już 18 kwietnia. Łącznie do końca tygodnia w całej sieci klienci będą mogli zakupić około 10 milionów maseczek.

Spółka szykuje się na kolejną, trzecią dostawę 10 milionów maseczek. Kolejna tura trafi do Polski 26 kwietnia i będzie dystrybuowana w ostatnim tygodniu kwietnia.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl