Zamknij

Biedronka sprzedaje maseczki ochronne. Jaka cena?

16.04.2020 07:52
Maseczki ochronne. Biedronka sprzedaje je w trzech wariantach. Jaka cena?
fot. Mateusz Jagielski/East News (ilustracyjne)

Trzy rodzaje maseczek ochronnych do swojej oferty wprowadziła sieć Biedronka. Wszystkie pochodzą od polskich dostawców. Ile trzeba za nie zapłacić?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. To środek ochronny, który ma doprowadzić do zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem

Z powodu nowych regulacji, Polacy zaczęli masowo wykupywać maseczki ochronne lub szyć je samemu. 

Zobacz także

Biedronka sprzedaje maseczki. Jaka cena?

Na zainteresowanie konsumentów odpowiedziała sieć Biedronka, która wprowadziła do swojej oferty maseczki ochronne. Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, dostępne są w trzech wariantach.

Maseczki dzianinowe marki Marylin wykonane z mikrowłókien z jonami srebra. To własnie dzięki włóknom maseczka ma właściwości bakteriobójcze dzięki "blokowaniu enzymów transportujących tlen, inaktywacji zawierających siarkę protein bakterii oraz zamykaniu błony komórkowej".

Maseczki są wielorazowego użytku - pozwalają na pięć cyklów użytkowania. Za każdym razem trzeba je prać w temperaturze 40-60 stopni.

W opakowaniu znajdują się trzy sztuki, które można kupić za 14,99 zł.

Zobacz także

Inna maseczki z włókniny są w 100 proc. wykonane z polipropylenu. Można ich używać przez trzy cykle - po każdym nałożeniu należy je wyprać w temperaturze 30 stopni. Opakowanie dziesięciu sztuk maseczek można nabyć za 49,99 zł.

W Biedronce pojawiły się również kolejne maseczki wielorazowego użytku w cenie 11,99 zł za trzy sztuki. Nie podano jednak ich specyfikacji.

Sieć zapewniła, że wszystkie maseczki ochronne z półek marketów pochodzą od polskich dostawców. Dostępność towaru w poszczególnych sklepach "będzie zależeć od lokalnego zapotrzebowania".

Wcześniej do swojej oferty maseczki ochronne wprowadziła sieć sklepów franczyzowych Żabka, Carrefour oraz Poczta Polska. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl