Zamknij

Maseczki i żele znów na Allegro i OLX

14.04.2020 09:25
Maseczki ochronne jedno i wielorazowe znów na Allegro i OLX
fot. Shopping King Louie/Shuterstock (ilustracyjne)

Rząd zniósł zakaz sprzedaży środków ochrony osobistej w serwisach Allegro i OLX. To oznacza, że można w nich kupić np. maseczki czy żele antybakteryjne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Epidemia koronawirusa spowodowała, że 11 marca rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o zakazie sprzedaży np. maseczek i płynów dezynfekcyjnych. 

Na początku marca ceny maseczek ochronnych i żeli antybakteryjnych na internetowych platformach sprzedażowych poszybowały w górę. Jak podawała kancelaria premiera, wiele z nich było niewiadomego pochodzenia.

Zobacz także

Na podstawie specustawy o koronawirusie, premier zyskał możliwość nałożenia obostrzeń na przedsiębiorców w związku z epidemią. Morawiecki na OLX i Allegro nałożył blokadę ofert sprzedaży maseczek i środków dezynfekcyjnych, zakaz umieszczania nowych ofert sprzedaży tych towarów oraz wpisanie do regulaminu serwisów punktu, z którego wynika, że wymienione towary są przedmiotami zabronionymi do wystawiania na platformach.

Maseczki znów dostępne w OLX i Allegro

Po upływie miesiąca rząd postanowił poluzować ograniczenia na serwisy sprzedażowe.

Jak podał serwis OLX, z dniem 10 kwietnia 2020 roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uchylił decyzję z dnia 12 marca 2020 roku o zakazie wystawiania na platformie OLX i Allegro ogłoszeń dot. sprzedaży towarów służących do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz także

Powodem jest wprowadzenie obowiązku zakrywania nosa i ust od czwartku 16 kwietnia. 

- Wychodząc naprzeciw nowym zaleceniom polskiego rządu, a także w trosce o naszych użytkowników, tuż po ogłoszeniu nowych obostrzeń wystąpiliśmy z wnioskiem o uchylenie decyzji premiera o zakazie umieszczania ogłoszeń, których przedmiotem są środki ochrony osobistej - komentował Michał Malewski z serwisu OLX.

Aby ułatwić użytkownikom OLX poszukiwanie środków ochrony osobistej, w serwisie powstanie specjalna kategoria, w której znajdą się tylko ogłoszenia dotyczące tych przedmiotów.

Maseczki ochronne, żele antybakteryjne i inne środki ochrony można również ponownie zamawiać przez serwis Allegro.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe/TVN24BiS.pl