Zamknij

Nowa minister od 500 plus. Jaki majątek posiada Marlena Maląg?

03.01.2020 14:42
Marlena Maląg z MRPiPS. Oświadczenie majątkowe
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Zarobiła prawie 240 tysięcy złotych jako szefowa PFRON. Prześwietlamy oświadczenie finansowe nowej minister pracy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Od listopada 2019 roku Marlena Maląg jako szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzialna jest za kwestie związane z wypłatą 500 plus i trzynastej emerytury, a także świadczeń dla niepełnosprawnych. 

Marlena Maląg od grudnia 2018 roku pełniła funkcję prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wcześniej, od 2016 roku była wicewojewodą Wielkopolski. Do 2002 roku pracowała jako nauczycielka. Marlena Maląg z wykształcenia pedagogiem i menadżerem oświaty.

Zobacz także

Na stronie Kancelarii Prezesa rady Ministrów opublikowano oświadczenia majątkowe szefów resortu. Jakim majątkiem może pochwalić się Marlena Maląg?

Nowa szefowa MRPiPS jest współwłaścicielką domu o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Wraz z mężem posiada też 38-metrowe mieszkanie i działkę o powierzchni 1261 metrów.

Zobacz także

Na swoim koncie minister Marlena Maląg zgromadził 45 tysięcy złotych. Minister nie prowadzi żadnego biznesu, nie ma też udziałów w spółkach. Czerpie dochody głównie z pełnienia funkcji urzędowych.

Jako radna Sejmiku Wojewódzkiego w woj. wielkopolskim Maląg zarobiła nieco ponad 2 tysiące złotych. Minister wynajmowała też mieszkanie, co przyniosło jej 10 tysięcy złotych wpływu na konto. Najwięcej jednak przyniosła jej posada prezesa PFRON. Zarobiła wówczas prawie 240 tysięcy złotych.

Jedyne zobowiązanie minister to karta kredytowa o wartości ok. 39 tysięcy złotych. Minister Maląg jeździ sześcioletnią Toyotą Corollą.

Zobacz także

RadioZET.pl