Zamknij

Córka Ryszarda Terleckiego z posadą w TVP

22.09.2020 11:33
Maria Terlecka–Kosowska, córka Ryszarda Terleckiego, z posadą w TVP
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Maria Terlecka–Kosowska, córka prominentnego polityka PiS Ryszarda Terleckiego, dostała intratne zatrudnienie w krakowskim oddziale TVP - podał portal Onet. Jej wysoka pensja ma być źródłem napięć w terenowym ośrodku Telewizji Polskiej.

Ryszard Terlecki od 2015 roku pełni funkcję wicemarszałka Sejmu oraz szefem klubu parlamentarnego PiS. Krakowski poseł należy do jednego z najbliższych współpracowników prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego. Córka wicemarszałka, Maria Terlecka–Kosowska, przez ostatnie lata pracowała jako wydawca w telewizji TVN.

To jednak się zmieniło i nowe zatrudnienie znalazła w TVP3 Kraków - podał Onet. W ostatnich dniach, według portalu, intratną posadę miał jej załatwić Ryszard Terlecki. "Jak twierdzą nasze źródła miał użyć swoich politycznych wpływów i znajomości przy Woronicza by pomóc Marii Terleckiej-Kosowskiej w znalezieniu dobrej pracy" - napisał Onet.

Córka Terleckiego z posadą w TVP

Portal podkreślił, że w krakowskim oddziale TVP zatrudnienie Terleckiej oraz jej wysoka pensja jest tematem wewnętrznych spekulacji. Centrum Informacyjne TVP potwierdziło, że „pani Maria Terlecka-Kosowska dołączyła do zespołu TVP3 Kraków i stanowi jego wzmocnienie” i „objęła stanowisko w Regionalnej Agencji Producenckiej w TVP3 Kraków”.

Zobacz także

Podkreślono, że stanowisko objęte przez córkę Terleckiego istniało wcześniej, a o jej zatrudnieniu zdecydowały „kwalifikacje, kompetencje poparte kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym w komercyjnej telewizji, przy produkcji dużych projektów ogólnopolskich”. Co więcej - zdaniem Centrum Informacyjnego TVP zatrudnienie Terleckiej-Kosowskiej "wiąże się z dużym wzrostem produkcji do pasm własnych programu regionalnego TVP3 Kraków i stanowi odciążenie kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej”.

Do sprawy nie odniósł się dotąd Ryszard Terlecki. 

Onet podkreślił, że to kolejny w ostatnim czasie przykład transferów członków rodzin polityków powiązanych z PiS do państwowych spółek. Na przykład żona posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego, Sylwia Sobolewska, zasiada w czterech radach nadzorczych spółek kontrolowanych przez państwo oraz ma dyrektorską posadę Orlenie.

Z kolei w ostatnich tygodniach ze stanowiska prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu zrezygnowała Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. Jej nominacja oraz fakt, że zarabiała lepiej niż parlamentarzyści, wywołało krytykę wśród polityków PiS-u.

RadioZET.pl/Onet