Zamknij

Marek Miętka został prezesem sieci Piotr i Paweł

Olga Papiernik
18.05.2018 16:34
logo sklepu piotr i pawel
fot. Marek Konrad/east news

 Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego sieci Piotr i Paweł, poinformowała spółka. Piotr i Paweł Woś, twórcy sieci, przechodzą z poziomu zarządu do rady nadzorczej z dniem 1 czerwca br.

"W ramach planu wzmocnienia zespołu menedżerskiego, z dniem 18 maja br. do zarządu spółek Grupy Piotr i Paweł dołącza Pan Marek Miętka, natomiast z dniem 1 czerwca br. Panowie Piotr i Paweł Woś, twórcy sieci, przechodzą z poziomu zarządu do rady nadzorczej, a pan Marek Miętka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego" - czytamy w komunikacie.

Marek Miętka ma doświadczenie w zarządzaniu w branży handlu detalicznego. Od 2000 roku związany był z Tesco Polska, gdzie pełnił między innymi funkcję dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za hipermarkety i markety kompaktowe, podano w materiale.

"Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu, umożliwiający szybkie podejmowanie decyzji, zamierzamy - korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka - w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększające efektywność biznesową i przejrzystość procesów" - powiedział Piotr Woś, cytowany w komunikacie.

Przeprowadzane zmiany wzmocnią sieć Piotr i Paweł od strony efektywności działalności operacyjnej, co pozwoli sprawniej przygotować ją do funkcjonowania z nowym inwestorem strategicznym, podsumowano.

Piotr i Paweł to polska sieć supermarketów, licząca ponad 140 supermarketów w całej Polsce. Sieć osiągnęła w roku 2016 obrót na poziomie 2,23 mld zł.

ISBnews/OP