Zamknij

Będą wyższe mandaty drogowe? Morawiecki: kara powinna być proporcjonalna

23.11.2019 15:26
Mandaty drogowe 2019. Morawiecki: kara powinna być proporcjonalna
fot. PAP/Paweł Supernak

Gdy ktoś jedzie Lamborghini czy Ferrari, to kara powinna być proporcjonalna - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z internautami przez Facebooka. Dodał, że rząd zajmie się podwyżką mandatów drogowych w najbliższych dniach. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Mateusz Morawiecki w piątkowy wieczór odpowiadał na pytania internautów podczas czatu na żywo przez Facebooka.

Jak podał portal Money.pl, jeden z uczestników dyskusji zapytał premiera, kiedy kary finansowe za wykroczenia komunikacyjne zostaną powiązane z wartością pojazdu czy zarobkami sprawcy.

Zobacz także

"Kara powinna być proporcjonalna"

Szef rządu odpowiedział - Państwo moich marzeń to państwo silne dla silnych, wyrozumiałe dla słabszych, dla seniorów osób z niepełnosprawnościami – odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Gdy ktoś jedzie Lamborghini czy Ferrari, to kara powinna być proporcjonalna. Będziemy dyskutować na ten temat w najbliższych dniach

Mateusz Morawiecki

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo pieszych na pasach, których ginie kilkuset w ciągu roku, będzie dla nas priorytetem - dodał. Zapowiedział stworzenie programu bezpiecznej infrastruktury drogowej.

Powiedział, że "będzie więcej rond, świateł i przejść dla pieszych, wysepek i wzniesień, które zmuszają do spowolnienia".

Zobacz także

"Będziemy je wkrótce konsultować"

Na temat bezpieczeństwa będziemy dyskutować w najbliższych tygodniach. To wszystko mam w projektach ustaw, będziemy je wkrótce konsultować

Mateusz Morawiecki

Dodał, że ma nadzieję, że twórcy ustawy uwzględnią to, żeby "tych, którzy bardziej zawinili np. jadąc pod wpływem alkoholu, albo są lepiej uposażeni, łamanie przepisów ruchu drogowego "zabolało bardziej".

Premier pytany również o systemy doświetleń na drogach potwierdził, że ten problem zostanie rozwiązany.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl/PAP