Zamknij

Maluch Plus. Wnioski można składać tylko do 10 stycznia

10.01.2020 10:28
Maluch plus dla prywatnych żłobków. Dofinansowanie. Wnioski. Terminy
fot. Shutterstock/UvGroup (ilustracyjne)

Mija termin składania wniosków w ramach rządowego programu Maluch Plus. Program umożliwia uzyskanie dofinansowania na stworzenie i utrzymanie miejsc opieki dla dzieci do trzeciego roku życia, np. żłobków. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Program Maluch Plus to dofinansowanie działalności instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać  roczne dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Zobacz także

Do rozdania jest łącznie 400 milionów złotych. Program realizowany jest w ramach trzech modułów – dla samorządów, gdzie nie ma jeszcze opieki żłobkowej (do 3 mln zł); tam, gdzie żłobki już istnieją (kwota wsparcia wzrośnie z 30 do 33 tys. zł na dziecko, możliwe jest też 5-tysięczne wsparcie dla opiekunów dziennych) oraz dla firm i instytucji (np. uczelni), które chcą np. uruchomić żłobki przyzakładowe. Ten ostatni moduł, adresowany głównie do sektora prywatnego, jest nowością w programie.

Zobacz także

- Na początku grudnia uruchomiliśmy w ramach programu Maluch plus specjalny moduł skierowany do istniejących, niepublicznych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Niepubliczne żłobki i kluby dziecięce mogą starać się o dofinansowanie do bieżącego funkcjonowania miejsc opieki, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki - wskazała cytowana w komunikacie resortu, minister rodziny Marlena Maląg.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 stycznia 2020 r. do właściwego urzędu wojewódzkiego.

RadioZET.pl