Zamknij

Maluch Plus. Jak uzyskać dofinansowanie? [ZASADY, TERMINY, WNIOSKI]

29.07.2020 14:08
Maluch Plus 2021. Wnioski o dofinansowanie
fot. PAP/Radek Pietruszka

Program Maluch Plus startuje 7 września 2020 roku. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg poinformowała o kolejnej edycji programu.

Program Maluch Plus polega dofinansowaniu działalności instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać roczne dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

We wrześniu rusza kolejna edycja programu, w której stawką jest dofinansowanie na cały 2021 rok. - Ruszamy z kolejną edycją programu Maluch Plus, żeby jak najwcześniej rozpocząć jego realizację – mówiła Marlena Maląg.

Maluch Plus 2021. Dofinansowanie, wnioski, terminy

Szefowa resortu pracy poinformowała, że w ramach kolejnej edycji programu do rozdania jest 450 mln złotych.

Ruszamy z kolejną edycją programu Maluch Plus już teraz, żebyśmy mogli ogłosić wyniki konkursu na dofinansowanie z końcem tego roku. Chcemy rozpocząć te inwestycje jak najszybciej 

- poinformowała Marlena Maląg

Szefowa MRPiPS dodała, że wnioski o dofinansowanie utworzenia placówki opiekuńczej dla dzieci do lat trzech w ramach programu Maluch Plus można będzie składać już od 7 września. Beneficjenci programu mogą ubiegać się o wyższe kwoty niż w poprzednich latach.  

Zobacz także

Minister poinformowała o zwiększeniu kwoty dofinansowania jednego miejsca w placówce dla jednostek samorządu terytorialnego, w których są już inne żłobki. Kwota ta wzrosła z 25 tysięcy złotych w 2020 roku do 30 tysięcy. Samorządy, które chcą utworzyć pierwszą instytucję opieki nad dziećmi do lat trzech, mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości 33 tys. na jedno miejsce.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

W 2020 roku w ramach programu ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki.

RadioZET.pl/PAP/gov.pl