Zamknij

Wybory 2020. Jaki majątek posiada Małgorzata Kidawa-Błońska?

23.11.2019 14:56
Małgorzata Kidawa-Błońska. Oświadczenie majątkowe. Co posiada kandydatka na prezydenta?
fot. PAP/Leszek Szymański

Prawie 200 tys. oszczędności z mężem, dwa samochody i kredyt - tak w skrócie wygląda ostatnie oświadczenie majątkowe Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wicemarszałek Sejmu z ramienia KO jest jedną z głównych kandydatek do wystartowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Małgorzata Kidawa-Błońska, jedna z głównych polityków Platformy Obywatelskiej (obecnie wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej), może być jednym z głównych kandydatów w przyszłorocznych wyborach na prezydenta RP.

Jej jedynym kontrkandydatem w partyjnych prawyborach będzie Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania.

Jaki majątek ma Małgorzata Kidawa-Błońska?

Z ostatniego opublikowane oświadczenia majątkowego, jakie Kidawa-Błońska złożyła na koniec VIII kadencji Sejmu, wynika, że posłanka posiada wspólnie z mężem około 191,5 tys. zł oszczędności oraz jednak akcję imienną Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze (o wartości około 100 zł). 

Zobacz także

Wicemarszałek Sejmu wskazała w oświadczeniu dom o powierzchni 142,8 metrów kwadratowych (z działką 1415 mkw.) z hipoteką posiadany z mężem. Wartość nieruchomości to około 640 tys. zł. 

Kidawa-Błońska wpisała również w deklaracji dom z 1926 roku o powierzchni 482 mkw. (z działką 926 mkw.). Posłanka posiada połowę własności domu o wartości około 700 tys. zł.

Zobacz także

Jako jedyne źródło dochodów wicemarszałek izby niższej wykazała pieniądze pobierane z Sejmu - 91 198,56 zł wynagrodzenia oraz 20 041,6 zł diety parlamentarnej.

Na majątek potencjalnej kandydatki KO na prezydenta składają się również pamiątki rodzinne (nie wskazała jakie) oraz dwa samochody - Volvo XC 70 z 2002 r. oraz Volkswagen Phaeton z 2004 r.

Kidawa-Błońska wykazała w oświadczeniu również kartę kredytywą z Pekao z limitem 15 tys. zł oraz kredyt z tego samego banku w wysokości 50 tys. zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl