Zamknij

Piotr Walczak rezygnuje z szefostwa KAS. Kto go zastąpi?

03.03.2020 10:23
Magdalena Rzeczkowska szefową KAS
fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Od wtorku Magdalena Rzeczkowska stoi na czele Krajowej Administracji Skarbowej. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Walczaka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Magdalena Rzeczkowska zastąpi od wtorku Piotra Walczaka na stanowisku szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformował w poniedziałek resort finansów. To pierwsza kobieta na tym stanowisku.  

Resort przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Piotra Walczaka z funkcji szefa Krajowej Administracji Skarbowej od 2 marca 2020 roku i na wniosek ministra finansów, powołał na to stanowisko dotychczasową dyrektor Departamentu Ceł Magdalenę Rzeczkowską.

- Po 23 latach postanowiłem, ze względów osobistych, zakończyć moją karierę związaną ze Służbą Celną i Krajową Administracją Skarbową. Praca w skarbowości wypełniła całe moje dotychczasowe zawodowe życie – powiedział cytowany w komunikacie ustępujący szef KAS Piotr Walczak

Zobacz także

Magdalena Rzeczkowska zadeklarowała, że będzie kontynuować prace rozpoczęte przez Piotra Walczaka.

Kim jest Magdalena Reczkowska?

Nowa szefowa Krajowej Administracji Skarbowej jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie. W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP