Zamknij

Magdalena Ogórek zarabia 600 tys. zł w TVP - podał wicemarszałek Senatu

21.05.2020 13:45
Magdalena Ogórek. Zarobki. Borusewicz: dostaje 600 tys. zł rocznie
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Magdalena Ogórek, jedna z prowadzących programy na antenie TVP Info, ma zarabiać 600 tys. zł rocznie. Taką informacje podał Bogdan Borusewicz, wicemarszałek izby wyższej parlamentu, podczas posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Senatorowie w czwartek obradowali w Komisji na temat sytuacji w radiowej Trójce. Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", nawiązująca do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach, w czasie gdy cmentarz był zamknięty z powodu epidemii koronawirusa. Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione.

W reakcji na tę decyzję z Trójki odszedł Marek Niedźwiecki - pracujący w stacji od 1982 roku - oraz Piotr Stelmach, Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. W reakcji na te wydarzenia senatorowie z Komisji Kultury zaprosili na specjalne czwartkowe posiedzenie prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektora radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski. 

Borusewicz: Magdalena Ogórek zarabia 600 tys. zł

Jeden z uczestników posiedzenia wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz zadał kierownictwu publicznego radia pytania dotyczące prowadzących audycje. W ocenie polityka Koalicji Obywatelskiej dziennikarze TVP, który są bardzo dobrze opłacani, jeszcze dodatkowo prowadzą audycje w Polskim Radiu. Borusewicz wspomniał o Magdalenie Ogórek - byłej kandydatce SLD na prezydenta w 2015 roku, a obecnie prowadzącej w TVP Info.

Zobacz także

Ilekroć w poprzednim okresie minionym przychodziłem do radia, a także do telewizji, to ja nie wiedziałem jakie poglądy ma dziennikarz, który ze mną rozmawia. I uważam, że jest to bardzo ważna wartość. A teraz? Oczywiście zaczęło się od Jedynki komentatorzy i osoby, które prowadzą wywiady - to pani (Magdalena - przyp. red.) Ogórek, pani (Katarzyna Górska - przyp. red.) Hejke, pan (Michał - przyp. red.) Rachoń - ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy (złotych - przyp. red.) rocznie, które na podstawie umowy zlecenie otrzymuje z telewizji? Czy jeszcze trzeba jej dodać? 

Bogdan Borusewicz

Magdalena Ogórek od 3 listopada 2016 współprowadzi program "W tyle wizji" na antenie TVP Info, z kolei od 21 stycznia 2017 w Polskim Radiu 24 wyemitowano pierwsze wydanie prowadzonej przez nią audycji „Utracone, odzyskane” o zaginionych dziełach sztuki.

W lutym 2017 zaczęła prowadzić program "Studio Polska" w TVP Info na zmianę z Katarzyną Matuszewską, następnie po ustąpieniu Katarzyny Matuszewskiej prowadzi ten program wspólnie z Jackiem Łęskim. Od września 2017 jest także jedną z prowadzących program "O co chodzi" w TVP Info. Od lutego 2019 prowadzi program "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Ogórek nie odniosła się jeszcze do wypowiedzi Borusewicza.

RadioZET.pl