Zamknij

Była żona Jeffa Bezosa najbogatszą kobietą Ameryki

13.07.2020 11:30
MacKenzie Bezos. Kim jest najbogatsza kobieta w Ameryce?
fot. Insider Images / Polaris/East News

MacKenzie Bezos to filantropka, aktywistka i pisarka. Ale to nie literatura przyniosła Amerykance bogactwo. Rozwód z najbogatszym człowiekiem świata uczynił MacKenzie Bezos najbogatszą kobietą Ameryki.

Była żona właściciela Amazonu Jeffa Bezosa stała się najbogatszą kobietą Ameryki po rozwodzie z najbogatszym człowiekiem świata – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jak czytamy w dzienniku, rozwój z miliarderem pozwolił MacKenzie strącić z tronu dotychczasową najbogatszą kobietę USA Alice Walton, córkę założyciela największej amerykańskiej sieci handlowej Walmart.

Majątek MacKenzie Bezos po rozwodzie z właściecielam Amazonu

Z danych Forbesa, na które powołuje się dziennik wynika, że w ostatnim tygodniu majątek pięćdziesięcioletniej MacKenzie Bezos wyrósł do 62,3 miliardów dolarów. Od momentu rozwodu z założecielem Amazonu, majątek kobiety wzrósł o ponad 23 mld dolarów.

Zobacz także

Gazeta przypomniała, że do MacKenzie Bezos należy jedna czwarta akcji Amazonu. Pierwszą księgową dzisiejszego giganta na rynku była właśnie MacKenzie, która przyczyniła się do rozwoju firmy. Para rozwiodła się po 25 latach małżeństwa, a kobieta po podziale majątku stała się najbogatsza w kraju i dołączyła do grona najbogatszych kobiet świata. W finansowym rankingu wyprzedza ją tylko Francuzka Françoise Bettencourt Meyers - wnuczka założyciela imperium kosmetycznego L'Oreal, której majątek wart jest dziś 64 mld dolarów.

Zobacz także

 Po rozwodzie, jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, miała ogłosić, że „ma nieproporcjonalnie dużo pieniędzy i musi się nimi podzielić”. Była żona Bezosa zadeklarowała, że przekaże połowę majątku na cele charytatywne.

RadioZET.pl/”Rzeczpospolita”