Zamknij

Co to jest split payment? Resort finansów organizuje webinerium o podzielnej płatności

Olga Papiernik
24.07.2018 09:59
vat
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

W środę 25 lipca odbędzie się webinarium dotyczące stosowania mechanizmu podzielonej płatności (MPP). Będzie je można śledzić na żywo od godz. 9.30 na kanale YouTube Ministerstwa Finansów. Na pytania będą odpowiadać eksperci MF oraz partnerów społecznych kampanii Bezpieczna transakcja.

Zobacz także

Split payment dla kogo obowiązkowy

Webinarium jest adresowane przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy mogą używać MPP do płatności za towary lub usługi. Jednak zainteresuje również inne osoby, które chcą poznać działanie mechanizmu, ponieważ eksperci skupią się na wyjaśnieniu praktycznych kwestii związanych z MPP.

Odpowiedzą m.in. na pytania: co to jest MPP, na czym polega i kogo dotyczy. Wyjaśnią też zasady i skutki stosowania mechanizmu, również dla tych, którzy za jego pomocą otrzymują zapłatę za dostarczone towary i usługi.

Oprócz ekspertów MF w webinarium wezmą udział przedstawiciele partnerów kampanii Bezpieczna transakcja, tj.: Związku Banków Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej, ZIPSEE Cyfrowa Polska, BCC i Konfederacji Lewiatan. Moderatorem webinarium będzie zastępca redaktora naczelnego portalu Money.pl Sebastian Ogórek.

Link do webinarium: link https://www.youtube.com/user/MinisterstwoFinansow/live

Będzie aktywny 25 lipca od godziny 9.30

Zobacz także

Split paymment w praktyce

Kampania Bezpieczna transakcja jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Stanowi uzupełnienie działań prawnych i odpowiada na deficyt wiedzy w tym zakresie. Ma wyjaśniać mechanizmy wyłudzeń w VAT i zwiększać świadomość przedsiębiorców na temat tego, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową. Akcja zwraca też uwagę przedsiębiorców na rolę dochowania należytej staranności w obrocie gospodarczym oraz prezentuje mechanizm podzielonej płatności.

Kampanię wspierają: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Związek Banków Polskich, Krajowa Izba Doradców Podatkowych, Rada Podatkowa Lewiatan, Związek Pracodawców BCC, Polska Izba Handlu, Polska Izba Paliw Płynnych, POLBISCO Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych, Związek Importerów i producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – „Cyfrowa Polska”, Polskie Towarzystwo Gospodarcze, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

PAP/OP