Zamknij

Luzowanie obostrzeń. Szturm na galerie i restauracje

28.05.2021 08:50
Luzowanie obostrzeń. Szturm na galerie i restauracje
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EastNews

Polacy tłumnie ruszyli do galerii handlowych i ogródków gastronomicznych. "Rzeczpospolita" informuje, że aż 65 proc. osób już szykuje się na wizytę w restauracji, aby tuż po zdjęciu obostrzeń zjeść posiłek w lokalu.

Lockdown zaszkodził polskim przedsiębiorcom, którzy prowadzili firmy w zamrożonych branżach. Spowolnienie gospodarcze w znacznym stopniu dotknęło m.in. handel tradycyjny, a Polacy przestawili się na zakupy online.

„Rzeczpospolita” pisze, że wraz z majowym luzowaniem obostrzeń, sytuacja zaczyna wracać do normy, a Polacy masowo ruszyli na zakupy.

Lockdown. Szturm na galerie handlowe

Galerie handlowe  przez ograniczenia w prowadzeniu działalności zanotowały ogromne straty. Część obiektów obchodziło obostrzenia, np. organizując przestrzenie restauracyjne na parkingach.

Teraz sytuacja się zmieniła. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że 73 proc. Polaków od początku maja odwiedziło już centrum handlowe i czeka na otwarcie gastronomii. Według gazety wizytę kulinarną ma w planach 65 proc. Polaków. Natomiast z badania IQS wynika, że od 4 maja 2021 roku do galerii handlowych zdążyło już pójść 73 proc. osób.

Luzowanie obostrzeń. Polacy planują wizyty w restauracjach

Badanie IQS wykonane dla „Rz” mówi, że również branża gastronomiczna możne spodziewać się od piątku (28 maja 2021) ogromnego zainteresowania. Na zjedzenie posiłku w restauracji czekają tłumy.

Widać to było już po uruchomieniu obsługi w ogródkach dwa tygodnie temu, z czego już skorzystało 36 proc. badanych. Jednak to dopiero początek otwierania sektora po niemal siedmiu miesiącach obsługi tylko na wynos lub z dostawą

„Rzeczpospolita”

Wraz z otwarciem sektora gastronomicznego, z usług restauracji planuje skorzystać 65 proc. Polaków.

RadioZET.pl/PAP