Zamknij

Nie tylko ogródki. Rząd podał datę otwarcia restauracji

28.04.2021 12:16
Luzowanie obostrzeń. Kiedy otwarcie ogródków gastronomicznych i restauracji
fot. Albin Marciniak/East News

Rząd zapowiedział stopniowe odmrażanie gospodarki w maju. Jednym z najbardziej poszkodowanych sektorów jest gastronomia. W połowie miesiąca otworzą się ogródki restauracyjne, a dwa tygodnie później będzie można zjeść posiłek w lokalu.

Lockdown trwał rekordowo długo w sektorze gastronomicznym. Restauratorzy próbowali obchodzić przepisy, aby utrzymać bankrutujące lokale. Gdy rząd otwierał obiekty sportowe, wówczas jeden z lokali zmienił nazwę na Basen Piwny, a gdy legalne było chodzenie do ośrodków kultury, wówczas obiekt gastronomiczny stał się Muzeum Kapsli po piwie.

Obostrzenia spowodowane były rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W środę (28 kwietnia 2021) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że sytuacja się poprawiła, więc gospodarka będzie stopniowo otwierana. Rząd ma dobre wieści również dla właścicieli obiektów gastronomicznych.

Gastronomia. Kiedy otwarcie restauracji

Premier zapowiedział luzowanie obostrzeń w gastronomii. Od 15 maja 2021 roku będą działać ogródki gastronomiczne, a od 29 maja 2021 będzie można zjeść posiłek w restauracji. Warunkiem jest zachowanie reżimu sanitarnego i trzymanie odległości od innych gości.

Restauratorzy muszą zadbać o odpowiednią przestrzeń, połowa miejsc siedzących musi pozostać pusta.

RadioZET.pl