Zamknij

Luzowanie obostrzeń w gastronomii przed wakacjami

10.06.2021 16:55
Luzowanie obostrzeń w gastronomii przed wakacjami
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EastNews

Lockdown był wyjątkowo odczuwalny dla przedsiębiorców prowadzących biznes w sektorze gastronomii. Rząd stopniowo zaczął odmrażać tę branżę w maju 2021 roku. W czwartek (10 czerwca 2021) rządzący poinformowali o rozszerzeniu limitu gości w okresie wakacyjnym w restauracjach i obiektach gastronomicznych.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali w czwartek (10 czerwca 2021) o zmianach w obostrzeniach na wakacje.

Poza gastronomią, luzowanie obostrzeń będzie dotyczyło także kościołów, kin, teatrów, hoteli, dyskotek, koncertów, targów i konferencji.

Luzowanie obostrzeń w gastronomii przed wakacjami

Restauracje i obiekty gastronomiczne będą mogły przyjąć większą liczbę gości od 26 czerwca 2021. Od tego momentu w lokalu będzie mogło być zajętych 75 proc. miejsc. Limity nie obowiązują dla osób zaszczepionych, których okażą dowód przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Otwarcie restauracji i luzowanie obostrzeń w branży gastronomicznej jest dużym odciążeniem nie tylko dla właścicieli miejsc sprzedających posiłki, ale także dla przedsiębiorców dostarczających produkty. Już w połowie maja pisaliśmy o ogromnym problemie z marnotrawstwem jedzenia, który spowodowała pandemia.

RadioZET.pl