Zamknij

Lufthansa Group przewiozła z i do Polski 2,57 mln pasażerów w 2017 r.

Olga Papiernik
13.04.2018 12:18
samolot
fot. Suhyeon Choi on Unsplash

Lufthansa Group przewiozła 2 573 058 pasażerów z i do Polski w 2017 roku, co oznacza wzrost 2,5% r/r, poinformowała spółka. Przewoźnik zaplanował w letnim rozkładzie połączeń 399 rejsów tygodniowo, w tym nowe kierunki - z Monachium do Katowic i Łodzi oraz dodatkowe połączenia z lotnisk regionalnych.

- Rekordowa liczba ponad 2,5 mln pasażerów potwierdza nasze długoletnie zaangażowanie w Polsce z ciągle rozwijającą się ofertą. W tym sezonie linie Lufthansa Group zaoferują rekordowe 399 połączeń z i do Polski. Nasza oferta jest wysoko ceniona zarówno przez pasażerów turystycznych, jak i podróżujących w celach służbowych, którym ułatwiamy dostęp do ponad 340 kierunków na całym świecie z 9 lotnisk w Polsce - powiedział country manager Frank Wagner, podczas spotkania z mediami.

Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły łącznie 2 573 058 pasażerów z czego na samą Lufthansę przypadło 1 973 776 pasażerów z polskich lotnisk.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju w Polsce, który jest jednym z największych rynków w regonie dla Lufthansy. Oferujemy 1 537 połączeń tygodniowo z 59 lotnisk w 16 krajach, a tegoroczna przepustowość roczna wyniesie 18 mln miejsc - zaznaczył starszy dyrektor ds. sprzedaży w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej Peter Pullem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Nowościami w letnim rozkładzie połączeń do Polski są połączenia z Monachium do Łodzi i Katowic. Lufthansa obsługuje teraz 5 połączeń tygodniowo do Portu Lotniczego w Łodzi i codzienne połączenie ze Śląska do stolicy Bawarii, podano także.

W letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zwiększyła także liczbę rejsów między trzema polskimi miastami a swoimi lotniskami przesiadkowymi. Port Lotniczy w Gdańsku zyskał dodatkowe codzienne połączenie do Monachium oraz cztery połączenia w tygodniu do Frankfurtu. Kraków zaś zyskał dodatkowe 6 rejsów do Frankfurtu.

"Po dwóch latach od otwarcia trasy Rzeszów - Monachium, przewoźnik zdecydował od maja dołączyć do siatki połączeń 4 rejsy tygodniowo. Ponadto, w letnim rozkładzie połączeń Eurowings otworzyło nowa trasę z Wrocławia do Stuttgartu 4 razy w tygodniu" - czytamy również w komunikacie.

Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez polskich pasażerów podróżujących liniami Lufthansa Group z kierunków europejskich znalazły się Lizbona, Barcelona i Paryż, a także rejsy międzykontynentalne do Nowego Jorku, Szanghaju i Meksyku, podano także.

Jak podkreślono, 50% pasażerów z i do Polski podróżuje w celach służbowych, przy średniej w regionie wynoszącej 33%. Około 8,2 tys. firm korzysta z rezerwacji w programie lojalnościowym dla firm i narzędziu do zarządzania podróżami służbowymi - Partner Plus Benefit.

Lufthansa Group tworzą linie: Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines. Na całym świecie linie wchodzące w skład Lufthasa Group przewiozły w 2017 r. 130 mln pasażerów, obsługując 343 połączeń do 103 krajów. W Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej Lufthansa Group była obecna na 59 lotniskach w 16 krajach, realizując 1537 lotów tygodniowo. W Polsce Lufthansa Group jest obecna na 9 lotniskach, skąd realizuje 399 połączenia.

ISBnews/OP