Zamknij

Lucyna Klein-Klarenbach na wysokim stanowisku w PKP. To żona gwiazdy TVP

16.06.2020 13:30
Lucyna Klein-Klarenbach na wysokim stanowisku PKP. To żona dziennikarza TVP
fot. mat. prasowe/PiS

Lucyna Klein-Klarenbach, żona dziennikarza TVP Info, została dyrektorem biura zarządu PKP - podał Onet. Jak przypomniał portal, Klein-Klarenbach wcześniej starała się o mandat radnej w warszawskim Wawrze z list PiS-u.

Jak podkreślił Onet, pierwsze informacje o znalezieniu się Lucyny Klein-Klarenbach w spółkach Skarbu Państwa pojawiła się w mediach społecznościowych. Według portalu nazwisko żony Adriana Klarenbacha - dziennikarza TVP Info - pojawiło się liście Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych. 

Ten organ zajmuje się opiniowaniem kandydatów do pracy na czołowe stanowiska w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Nazwisko Klein-Klarenbach znalazła się w gronie 67 osób zaopiniowanych pozytywnie przez Radę.

Żona dziennikarza TVP Info na wysokim stanowisku w PKP

Informację o zatrudnieniu żony dziennikarza TVP Info potwierdziło PKP, praktyczny monopolista na polskim rynku kolejowym.

Zobacz także

"Potwierdzam, że p. Lucyna Klein-Klarenbach jest dyrektorem Biura Zarządu PKP S.A. Dane dotyczące daty zatrudnienia pracownika stanowią przedmiot umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a pracownikiem i nie są podawane do publicznej wiadomości" - przekazało PKP w odpowiedzi dla Onetu. Wcześniej żona Klarenbacha pracowała jako ekspert ds. komunikacji w XCity Investment.

Co więcej - okazało się, że Lucyna Klein-Klarenbach ma za sobą wyborczy epizod. W wyborach samorządowych w 2018 roku startowała z list PiS-u do rady dzielnicy Wawer w stolicy. Nie ukrywała poparcia dla Patryka Jakiego, wówczas kandydata PiS-u na prezydenta Warszawy.

"Program Patryka Jakiego dla Warszawy #WarszawaMożeWięcej jest tym, co chciałabym dla Niej i dla Nas, a szczególnie dla mojego Wawra. Kandyduję do Rady Dzielnicy z listy Prawa i Sprawiedliwości #WawerTeżMożeWięcej" - pisała wówczas na Facebooku. Jak podkreślił Onet, Klei-Klarenbach miała wysokie 3. miejsce na lisice partyjnej, ale nie zdobyła mandatu radnej. Zagłosowało na nią 131 osób, co daje 3,57 proc. w skali okręgu wyborczego - wskazał portal.

Zobacz także

Adrian Klarenbach to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy TVP Info. W telewizji publicznej pracuje przy programach "Minęła 8" i "Minęła 20". Dziennikarz prowadzi również rozmowy w Polskim Radiu 24.

"Ciężkie to czasy, kiedy pismak nie potrafi bezbłędnie przepisać trzech cyfr we właściwej kolejności i policzyć do dwóch...ech" - tak publikację Onetu skomentowała Lucyna Klein-Klarenbach.

Do publikacji Onetu odniósł się również sam Adrian Klarenbach. "Moja żona jest moją żoną, to fakt od 1997 roku. Ale moja żona jest sobą poza domem. Pracuje sama na siebie i swoje nazwisko" - napisał dziennikarz TVP Info na Twitterze.

RadioZET.pl/Onet