Zamknij

Louis Vuitton wypuści do sprzedaży stylowe przyłbice

16.09.2020 12:05
Louis Vuitton wypuści do sprzedaży stylowe przyłbice
fot. mat. prasowe

Louis Vuitton, luksusowa marka modowa, zapowiedziała sprzedaż stylowych przyłbic. Wcześniej francuscy projektanci sprzedawali własne maseczki.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że do codziennego użytku setek milionów ludzi na całym świecie weszły maseczki, przyłbice czy rękawiczki jednorazowe. Louis Vuitton postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom osób, które w modny sposób chcą chronić się przed zakażeniem.

Jak podało CNN, projektanci francuskiego luksusowego domu mody już wcześniej wypuści do sprzedaży dwie wersje maseczek na twarz. Jedna biała z logo firmy (95 dolarów, ok. 355 zł) oraz druga z bawełnianą obszywką w kratownice (115 dolarów, ok. 430 zł).

Przyłbica od Louis Vuitton

Teraz do sprzedaży mają trafić przyłbice. Powłoka ma również służyć jako ochrona przed silnymi promieniami słonecznymi. Na opasce wokół głowy umieszczono również logo firmy oraz charakterystyczną dla francuskiej marki obszywkę. 

Zobacz także

Nie podano jeszcze ceny przyłbicy, ale należy przypuszczać, że sięgnie kilkuset dolarów - za taką cenę można nabyć okulary czy kapelusze od Louis Vuitton. Nowy produkt trafi do sprzedaży online oraz w wybranych salonach od 30 października.

CNN przypomniał, że w kwietniu Louis Vuitton (właścicielem marki jest francuski koncern LVMH) poświecił kilka swoich warsztatów w całej Francji na "produkcję setek tysięcy niechirurgicznych masek na twarz” dla pracowników służby zdrowia. Luksusowa marka powiedziała również, że przekazała tysiące fartuchów szpitalnych sześciu paryskim szpitalom, które pilnie potrzebowały sprzętu ochronnego do walki z koronawirusem.

Amerykańska Centrala ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) nie zaleca obecnie stosowania przyłbic jako substytutu masek, ponieważ nie jest jasne, jaki poziom ochrony one zapewniają.

RadioZET.pl/CNN