Zamknij

Lotos stracił prezesa. Kto pokieruje naftowym gigantem?

12.11.2020 20:51
Lotos bez prezesa. Zofia Paryła za Pawła Majewskiego
fot. Karolis Kavolelis/Shutterstock (ilustracyjne)

Lotos bez prezesa. Z kierowania jednej z największych spółek naftowych w Polsce zrezygnował Paweł Majewski. Jego obowiązki tymczasowo przejęła Zofia Paryła. To kolejna w ostatnich tygodniach zmiana szefostwa spółki Skarb Państwa.

Lotos, jeden z naftowych gigantów w Europie Środkowo-Wschodniej, od czwartkowego popołudnia nie ma prezesa. Swoją rezygnację złożył Paweł Majewski, który kierował spółką od lutego tego roku.

"W związku z rezygnacją złożoną przez pana Pawła Jana Majewskiego z funkcji prezesa zarządu spółki (...) powierzono w dniu dzisiejszym pełnienie obowiązków prezesa zarządu pani Zofii Marii Paryła" - napisano w komunikacie.

Lotos bez prezesa

Zofia Paryła była dotychczas wiceprezesem zarządu ds. finansowych. W środę Paweł Majewski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Grupy Lotos, ponieważ z dniem 12 listopada objął stanowisko prezesa PGNiG.

Zobacz także

Warto podkreślić, że kilka tygodni temu dymisję po zaledwie 10 miesiącach z funkcji prezesa PGNiG złożył Jerzy Kwieciński. Według spekulacji medialnych powodem miał być konflikt personalny z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem.

Orlen do ponad dwóch lat prowadzi proces fuzji z Lotosem, na który już wyraziła zgodę Komisja Europejska. W skład nowego multienergetycznego koncernu pod skrzydłami Orlenu ma dołączyć także PGNiG.

Zobacz także

Lotos to koncern naftowy zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów.

RadioZET.pl/PAP