Zamknij

Szef KLM: samoloty elektryczne pojawią się za 15-20 lat

09.10.2019 17:47
Lotnictwo. Szef KLM: samoloty elektryczne pojawią się za 15-20 lat
fot. Skycolors/Shutterstock (ilustracyjne)

Samolot elektryczny pojawi się na rynku najwcześniej za 15 lat - ocenił Pieter Elbers, dyrektor generalny (CEO) holenderskich linii lotniczych KLM. Podkreślił, że firmy lotnicze powinny skupić swój wysiłek na rozwoju bezemisyjnych maszyn lotniczych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

W rozmowie z Business Insider Polska, Elbers przypomniał, jak długo samochody elektryczne były uważane za innowację dalekiej przyszłości. 

Gdy pojawiły się pierwsze elektryczne samochody, ludzie śmiali się, a dziś? Wszyscy widzimy, jak daleko zaszliśmy już w tej dziedzinie. Nie wierzę jednak, by pierwsze elektryczne samoloty pojawiły się już za pięć czy sześć lat

Peter Elbers

Jednocześnie szef linii lotniczych KLM, świętujących w tym roku 100. rocznicę powstania, ostudził oczekiwania do szybkiej rewolucji elektrycznej na rynku lotniczym.

Zobacz także

Uważam, że elektryczny samolot, zdolny zabrać na pokład 180 pasażerów, nie pojawi się w zaledwie kilka lat od dziś. Doceniam jednak ambitne plany i uważam, że powinniśmy wszyscy włożyć o wiele większy wysiłek, aby w tej dziedzinie poszerzyć wiedzę i rozwijać się

Peter Elbers

Jego zdaniem za 15-20 lat jest realna możliwość wprowadzenia na rynek samolotów elektrycznych. Z kolei portal przypomniał, że tani przewoźnik EasyJet zapowiedział do 2027 roku uruchomienie połączenia Amsterdam-Londyn, obsługiwanego przez maszyny bez silników spalinowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider Polska