Zamknij

Loteria szczepionkowa. Zaszczepieni otrzymali łącznie 3,8 mln zł

09.08.2021 14:03
miliony złotych dla zaszczepionych
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Wartość wszystkich rozdanych dotąd nagród w loterii szczepionkowej wyniosła 3,8 mln zł – poinformował Totalizator Sportowy.

Szczepienia mogą sprawić, że zapowiadana czwarta fala koronawirusa będzie łagodniejsza, na czym zyska także gospodarka. To on liczby zaszczepionych zależy bowiem, że rząd jesienią wprowadzi kolejny lockdown.

By skłonić Polaków do zaszczepienia się, z publicznych pieniędzy zorganizowano loterię szczepionkową. Do wygrania są m.in. nagrody pieniężne, hulajnogi i samochody. Łącznie, jak poinformował Totalizator Sportowy, do tej pory wydano nagrody o wartości 3,8 mln zł.

Miliony dla zaszczepionych. Ile kosztuje nas loteria szczepionkowa? 

Choć łączna wartość nagród dla zaszczepionych robi wrażenie – w puli jest prawie 22 mln zł – to chętnych, by się zaszczepić, wciąż brakuje. Zgodnie z danymi na dzień 9 sierpnia 2021 roku w pełni uodpornionych na wirusa jest dopiero 17,8 mln Polaków.

Zachętą do szczepień ma być loteria Narodowego Programu Szczepień, w której można wygrać nawet milion złotych. Jej organizator, Totalizator Sportowy, poinformował, że do tej pory zarejestrowało się w niej 3,6 mln Polaków, a wartość już rozdanych nagród wyniosła 3,8 mln zł.

Loteria daje zaszczepionym cztery szanse na wygraną. Już w momencie rejestracji pojawia się pierwsza szansa na wygraną. Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygrywa 200 zł, a co 2000. grający – 500 zł w ramach nagród natychmiastowych. Kolejna szansa to losowanie tygodniowe. Choć łącznie jest ich 12, to każdy (w zależności od terminu rejestracji) bierze udział w jednym, najbliższym losowaniu. W każdym tygodniowym losowaniu do wygrania jest pięć nagród po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze miesięczne losowanie w loterii szczepionkowej, gdzie rozlosowano dwa samochody toyota corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł.  Kolejne miesięczne losowanie zaplanowano na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk).
Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR. Publikujemy dokładny harmonogram losowań tygodniowych i miesięcznych w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień>>>

Loteria szczepionkowa. LISTA ZWYCIĘZCÓW

Lista zwycięzców publikowana jest na stronie loterii. Warto pamiętać, że każda wygrana zwolniona jest z podatku dochodowego. PIT nie będzie konieczny zarówno od wygranych natychmiastowych i gotówki, jak i od nagród rzeczowych.

Ważna informacja

W loterii mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

RadioZET.pl/PAP (Aneta Oksiuta)