Zamknij

Finał Loterii Szczepionkowej. Gdzie sprawdzić wyniki?

07.10.2021 12:36
Koniec loterii szczepionkowej
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Są już wyniki finałowego losowania w loterii szczepionkowej. Dwie osoby wygrały po milion złotych, kolejna dwójka zwycięzców otrzyma samochody.

Loteria szczepionkowa dobiegła końca. Zaszczepieni mogli walczyć o nagrody pieniężne, hulajnogi i samochody. W środę 6 października 2021 roku odbył się wielki finał loterii.

Dwie osoby wygrały po milion złotych, a kolejne dwie dzięki loterii zyskały nowe samochody marki Toyota C-HR. Jak sprawdzić, komu udało się wygrać?

Loteria szczepionkowa dobiega końca. Jakie nagrody można było otrzymać?

Totalizator Sportowy, czyli organizator loterii mającej zachęcić Polaków do szczepień, od 1 lipca 2021 roku do końca września wypłacił zwycięzcom łącznie 7 mln złotych.

Nagrodę finansową można było zgarnąć już na etapie zapisywania się do loterii. Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygrywała 200 zł, a co 2000. grający – 500 zł w ramach nagród natychmiastowych. 

W losowaniach tygodniowych można było wygrać 50 000 zł i hulajnogi elektryczne. W losowaniach miesięcznych stawka była większa. W ramach tych losowań co miesiąc można było wygrać po 100 tys. zł i samochody Toyota Corolla.

Za nami także losowanie finałowe, w którym dwóch zwycięzców wygrało po milion złotych. Dwie kolejne osoby wygrały samochody Toyota C-HR. Jak sprawdzić, kto został wylosowany w loterii? Wyniki wszystkich losowań dostępne są na stronie Loterii Narodowego Programu Szczepień: https://www.gov.pl/web/loteria/finalowe

Nagrody zwolnione z podatku

Co do zasady, każdy milioner, który wzbogacił się w finale loterii, powinien podzielić się nagrodą ze skarbówką. Podatek w tym przypadku wynosi 10 proc., a zatem 100 tys. zł z głównej wygranej zasiliłoby budżet państwa.

Rząd z uwagi na fakt, ze loteria szczepionkowa ma zachęcić do uodparniania się na koronawirusa, postanowił pójść podatnikom na rękę. Zwycięzcy nie będą musieli dzielić się nagrodą z fiskusem.

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione z podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

RadioZET.pl/PAP