Zamknij

Loteria szczepionkowa. Czy wystarczy jedna dawka, żeby wziąć udział?

02.06.2021 18:49
punkt Lotto
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Szczepiąc się można wygrać nie tylko zdrowie, lecz także okrągły milion złotych. Loteria szczepionkowa rusza 1 lipca 2021 roku, nie wszyscy chętni będą wtedy już w pełni zaszczepieni. Czy brać udział w losowaniu będą mogli także Polacy, którzy przyjmą tylko pierwszą dawkę?

Loteria szczepionkowa ma zachęcić Polaków do przystąpienia do Narodowego Programu Szczepień. Stawką jest nie tylko indywidualne zdrowie, a może i życie – gospodarkę będzie można całkowicie odmrozić dopiero, gdy odporność na COVID-19 zyska 70-80 procent społeczeństwa.

Na szczepienie w ramach NPS zapisało się do początku czerwca 2021 tylko 50 procent Polaków. Jeśli rządowi nie uda się przekonać obywateli do poddania się zabiegowi, grozi nam pełzający lockdown i na przykład konieczność noszenia maseczek w sklepach przez całe lata. Milion złotych to dość pokaźna zachęta. Czy jednak wystarczy jedna dawka szczepionki, żeby móc wziąć udział w loterii?

Loteria szczepionkowa. Kto może wziąć udział?

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma wystartować 1 lipca 2021. Żeby wziąć w niej udział, trzeba będzie wykazać, że poddało się szczepieniu.

Szczegóły dotyczące przebiegu loterii mają być ujawnione przez Totalizator Sportowy w połowie czerwca 2021. Wtedy mogą też zacząć się zapisy do wzięcia udziału w losowaniach. Dowiemy się także, czy po los trzeba będzie wybierać się do fizycznego oddziału Lotto (na przykład wyspy w centrum handlowym), czy formalności będzie można przeprowadzić przez internet.

Rząd zadeklarował, że do końca czerwca 2021 wszyscy chętni powinni otrzymać przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Ponieważ nie wszystkim uda się przyjąć dwóch dawek przed startem loterii szczepionkowej, do otrzymania szansy na wygranie miliona złotych wystarczy legitymowanie się jedną iniekcją.

Nie można jednak wykluczyć, że warunkiem odebrania nagrody może być przyjęcie dwóch dawek i pełne wyszczepienie.

Loteria szczepionkowa zaoferuje dwie główne nagrody po milionie złotych. Raz w miesiącu mają być losowane dwie nagrody po 100 000 zł, raz w tygodniu dwa razy po 50 000 zł. Co 2000 zgłoszeń przyznawane będzie 500 zł.

RadioZET.pl