Zamknij

Loteria szczepionkowa. Będzie ważny warunek odbioru nagród

08.06.2021 09:14
kobieta wchodząca do punktu szczepień
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Michał Dworczyk goszcząc w Radiu ZET zdradził, że odbiór nagród wygranych w loterii szczepionkowej obwarowany będzie dodatkowym warunkiem: koniecznością dopełnienia szczepienia i przyjęcia dwóch dawek.

Loteria szczepionkowa ma ruszyć 1 lipca 2021. Prezentacja pełnych zasad, na jakich można wziąć w niej udział, została zapowiedziana na połowę czerwca 2021 roku. Przepytywany przez Beatę Lubecką w Gościu Radia ZET Michał Dworczyk nie chciał zdradzić niczego więcej, potwierdził jednak podejrzenia, że po odbiór nagród można będzie zgłaszać się dopiero po pełnym  ukończeniu szczepienia.

Zaszczepieni w Loterii Narodowego Programu Szczepień będą mogli wygrać nawet milion złotych. Pieniądze nie będą jedynymi nagrodami w loterii: zgodnie z zapowiedziami, losowane będą także samochody hybrydowe i hulajnogi elektryczne. W akcję mają się włączyć także spółki Skarbu Państwa, być może oferując vouchery na paliwo, prąd czy ubezpieczenia OC. Zgodnie z deklaracją Michała Dworczyka, odebrać nagrody będzie można tylko po poddaniu się pełnemu zaszczepieniu.

Loteria Szczepionkowa. Pełne zaszczepienie warunkiem odbioru nagród

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma zachęcić jak największą liczbę Polaków do poddania się zabiegowi. Rozwiązanie zostanie wprowadzone, by wspomóc osiąganie odporności zbiorowej. Żeby uniknąć kolejnej fali zachorowań i następnego lockdownu, zaszczepić się musi około 70-80 procent populacji.

Szanse na wygraną mają być w loterii szczepionkowej wysokie: co 2000 zgłoszeń przyznawana ma być nagroda natychmiastowa w wysokości 500 zł. Wcześniej informowaliśmy, że wziąć udział w loterii będą mogły osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę szczepionki, dodając, że do odbiór wygranych rannych możliwy po pełnym wyszczepieniu. Nasze domysły zostały potwierdzone przez koordynatora programu szczepień Michała Dworczyka w rozmowie z Beatą Lubecką.

Osoby w pełni zaszczepione będą mogły otrzymać nagrody. O szczegółach i wszystkich rozwiązaniach powiemy w połowie czerwca.

Michał Dworczyk

Dworczyk nie chciał zdradzić, w jaki sposób można będzie zdobyć los na loterię szczepionkową. Szanse na wygraną mają być wydawane tylko zaszczepionym, fakt poddania się zabiegowi będzie musiał być więc w jakiś sposób weryfikowany, co może oznaczać konieczność okazania Totalizatorowi Sportowemu zaświadczenia lub wręcz „paszportu covidowego”.

W startującej 1 lipca 2021 roku loterii będą mogli wziąć udział zarówno Polacy, którzy zdążyli się zaszczepić przed tą datą, jak i osoby które na zabieg zdecydują się po starcie akcji.

RadioZET.pl