Zamknij

Kolejne branże do zamrożenia? „Trudno mówić o luzowaniu obostrzeń”

21.10.2020 16:44
Czy będzie kolejny lockdown?
fot. Daniel Jedzura/Shutterstock

Lockdown staje się coraz bardziej prawdopodobny. Branża fitness została kolejny raz sparaliżowana. Czy jej los podzielą kolejne sektory gospodarki?

Bary, restauracje, zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne. Czy te miejsca także zostaną zamknięte w związku z przyrostem liczby zakażeń koronawirusem?

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do kwestii kolejnego lockdownu podczas konferencji prasowej.

Rząd wygasi kolejne branże?

Przedsiębiorcy z branży fitness mierzą się z drugim w tym roku lockdownem. Rząd zdecydował o zawieszeniu w całym kraju działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

Zobacz także

Czy los branży podzielą też inni przedsiębiorcy? Na to pytanie podczas konferencji prasowej odpowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Idziemy drogą środka, pomiędzy ratowaniem życia a ratowaniem gospodarki. Lockdown jest ostatecznością. Jest za wcześnie, by decydować o zamknięciu kolejnych firm. Jutro (22 października – przyp. red) ogłosimy kolejne decyzje. Trudno jednak mówić o luzowaniu obostrzeń, raczej będą to nowe ograniczenia 

Piotr Müller

Rzecznik rządu dodał, że rząd szykuje pakiet wsparcia dla branży fitness. Dodał, że w Ministerstwie Rozwoju kończą się rozmowy na ten temat. Müller zapewnił, że kolejne obostrzenia będą wprowadzane tak, aby poszczególne branże nadal mogły prowadzić działalność. Konieczny będzie jednak reżim sanitarny na wyższym poziomie niż dotychczas.

 

RadioZET.pl