Zamknij

Lockdown nie objął kasyn. Setki osób przy stołach

16.11.2020 15:45
informacja o zamknięciu sklepu
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kasyna, mimo wprowadzenia zakazu działalności dla wielu gałęzi gospodarki, przyjmują gości na niemal niezmienionych zasadach. Grający nie mogą bowiem skorzystać z barów, które zgodnie z rozporządzeniem premiera zostały zamknięte.

Lockdown dał się we znak wielu przedsiębiorcom. Zamknięto branżę fitness i eventową, ograniczono działalność branży gastronomicznej, hotelarskiej, galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych. Zakaz otwierania dotyczy między innymi sklepów z ubraniami oraz meblami.

Kasyna jednak mogą działać, jakby pandemii nie było. Rząd zapomniał o nich podczas przygotowywania nowych obostrzeń, mimo że jeszcze na wiosnę traktował je tak samo, jak inne działalności.

Rząd zapomniał o kasynach. Działają mimo pandemii

Kasyna nie zostały dotknięte przez kolejne częściowe lockdowny wprowadzane przez rząd. Podczas gdy całe sektory gospodarki walczą o życie, nie mogąc przyjmować klientów i generować przychodów, podmioty zarabiające na hazardzistach działają niemal bez ograniczeń.

Z relacji świadków wynika, że w kasynach nie obowiązują nawet limity wpuszczanych osób. Branża hazardowa może więc działać niemal bez zmian, musząc tylko godzić się ze spadkiem przychodów ze sprzedaży alkoholu. Bary, zgodnie z rozporządzeniem premiera, muszą zostać zamknięte.

Zobacz także

Sytuacja nie umknęła uwadze posłów opozycji, którzy wprost pytają, czy pozostawienie kasyn otwartymi to celowe i przemyślane działanie, czy też może po prostu zapomniano o nich podczas ekspresowych prac nad nowymi przepisami.

Kasyna zapewniają, że funkcjonują zgodnie z reżimem sanitarnym wprowadzonym przez rząd. Goście są proszeni o noszenie podczas wizyty maseczek zasłaniających usta i nos, część z podmiotów stosuje także dodatkowe zabezpieczenia w postaci sprawdzania, czy wchodzący mają podwyższoną temperaturę.

RadioZET.pl/money.pl