Zamknij

Dolnośląskie. Listonosz znalazł prosty sposób na kradzież 10 tysięcy złotych

04.12.2019 07:22
Listonosz kradł listy z banku z kartami. Odpowie za kradzież 10 tys.
fot. Shutterstock/Tommy Lee Walker (ilustracyjne)

Były już listonosz zamiast doręczać przesyłki z kartami bankowymi, zabierał je wraz z informacją o numerze PIN. Z kont klientów zniknęło 10 tysięcy złotych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Mowa o listonoszu w Bogatyni w województwie Dolnośląskim, który podejrzany jest o kradzież kart bankomatowych. Mężczyzna miał przywłaszczyć sobie karty przysyłane przez bank oraz numery PIN do nich. Zdaniem policji, były listonosz wypłacił w ten sposób z kont klientów banku ponad 10 tysięcy złotych.

Listonosz kradł karty bankowe i wyłudził pieniądze
fot. Policja Zgorzelecka

Jak tłumaczy rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu Agnieszka Goguł, listonosz ma 30 lat i pochodzi z powiatu zgorzeleckiego.

To były listonosz, który zamiast doręczać przesyłki nadawane przez bank, w których znajdowały się nowe karty bankomatowe, zabierał je. Następnie czekał na przesłanie przez bank numer PIN, który również przechwytywał

- podała rzeczniczka.

Policja podała, że oszust ukradł nawet 100 kart do bankomatu. Wypłacał z nich pieniądze i robił zakupy w internecie. Teraz postawiono mu zarzut bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzież z włamaniem. Grozi mu 10 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP