Zamknij

Linie lotnicze bankrutują i sprzedają swoje fotele i markowe czekoladki

Olga Papiernik
05.02.2018 16:51
Linie lotnicze bankrutują i sprzedają swoje fotele i markowe czekoladki
fot. Chris Brignola on Unsplash

Fotele samolotowe za 1 333 funty i markowe czekoladki za 195 funtów: Air Berlin sprzedaje cały swój majątek po bankructwie z 700 milionami długów

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Jak informuje DailyMail - Niemieckie linie lotnicze Air Berlin wystawiają na aukcję cały swój ekwipunek, od foteli samolotów po markowe czekoladki, po ogłoszeniu bankructwa.

Przewoźnik był niegdyś drugą co do wielkości niemiecką linią lotniczą po Lufthansie, ale po latach strat został zmuszony do ogłoszenia niewypłacalności w sierpniu, zanim zakończył działalność pod koniec października z prawie 700 milionami długów.

fotel

Źródło: DECHOW AUKTIONEN

Miejsca klasy biznes, które znajdowały się w samolotach Air Berlin, są obecnie sprzedawane na aukcji, oprócz nich dostępne są również siedzenia klasy ekonomicznej.

Do 2 lutego przedmioty takie jak kamizelki ratunkowe, koce, modele samolotów, a nawet wózki używane przez stewardesy były sprzedawane temu, kto zaoferował najwyższą cenę. 

wozek

Źródło: DECHOW AUKTIONEN

Aukcje odbywają się w ogromnej hali w mieście Essen, gdzie ludzie mogą przyjść i przeglądać zasoby. Każdy może złożyć ofertę na dowolną rzecz. Dom aukcyjny twierdzi, że odnotował 2000 ofert na przedmioty w pierwsze pół godziny od rozpoczęcia aukcji.

czekoladki

Źródło: DECHOW AUKTIONEN

Całe partie czekoladowych serc wyprodukowanych przez Lindta, które tradycyjnie rozdawane były pasażerom po zakończeniu lotu, sprzedawane są za 912 zł za dwa kilo.

Do sprzedania jest również inteligentny samochód z logo Air Berlin na drzwiach. Samochód ma obecnie ofertę powyżej 14 tyś. zł

Tymczasem partia 10 metalowych walizek pełnych dziecięcych zabawek kosztuje 134 funty, a inteligentny kot w kolorach Air Berlin ma już ofertę za 3,377 £.

Jednak jednym z najdroższych produktów jest gigantyczny model Airbusa A320 marki Air Berlin, który ma oferty na łączną kwotę 24 949 zł.

dailymail/OP