Zamknij

Duda: myślę o zniesieniu podatków w pewnych elementach

02.03.2020 14:37
Likwidacja podatków i 500 plus. Duda o planach na kampanię wyborczą
fot. Shutterstock/Gints Ivuskans (ilustracyjne)

- Myślę o zniesieniu podatków w pewnych elementach – powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z „Super Expressem”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikiem zdradził, co znajdzie się w jego programie przed majowymi wyborami. Jak stwierdził, Prawo i Sprawiedliwość nadal chce skupiać się na programach społecznych dla rodzin. Prezydent chce także wesprzeć emerytów i nie wyklucza, że czternaste świadczenie będzie przyznawane każdego roku.

- Chcę, aby emerytury w miarę możliwości finansowych rosły, żeby najbiedniejsi seniorzy dostawali dodatki i już dostają, jak trzynasta emerytura, a w przyszłym roku będzie jeszcze czternasta emerytura i chciałbym, jeśli budżet na to pozwoli, aby ona również była co roku – mówił prezydent dla „Super Expressu”.

Zobacz także

Duda był pytany także o ewentualną waloryzację świadczenia 500 plus. Przypomniał jedynie, że program został rozszerzony na wszystkie dzieci bez względu na dochodowy. „To olbrzymi sukces, o którym 5 lat temu nikt nawet nie mógł marzyć. Dla mnie wsparcie rodzin jest najważniejszym zadaniem” – mówił.

Prezydent pytany o „asa w rękawie” zaproponował zniesienie niektórych podatków.

Mogę powiedzieć, że mam kilka propozycji podatkowych, które chciałbym zgłosić. Myślę o zniesieniu podatków w pewnych elementach 

– stwierdził Duda w rozmowie z dziennikiem

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w niedzielę, 10 maja 2020 roku. Rywalizować będą ze sobą Andrzej Duda z PiS, Małgorzata Kidawa-Błońska z KO, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Robert Biedroń z ugrupowania Wiosna i Krzysztof Bosak z Konfederacji i Szymon Hołownia jako kandydat niezależny.

RadioZET.pl/”Super Express”