Zamknij

Tesco zamyka hipermarkety. Przejmie je Kaufland?

21.08.2019 15:13
Likwidacja Tesco. Castorama i Leroy Merlin przejmie hipermarkety?
fot. Shutterstock/ D K Grove (ilustracyjne)

Tesco zamyka swoje hipermarkety. W ostatnich dniach zamknięto dwie placówki, a 16 wystawiono na sprzedaż. Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, nieoficjalnie wiadomo, że kilka lokalizacji przejmie Castorama i Leroy Merlin.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Strategicznymi z punktu widzenia handlowego placówkami są hipermarkety w pięciu miastach: we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie, głównie ze względu na lokalizację. Nie wszyscy jednak będą zainteresowani ich zakupem – prognozują eksperci dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Do potencjalnych kupców eksperci zaliczają Auchan, Carrefour, Kaufland, E.Leclerc, Shiever (Bi1) czy Intermarche.

Zobacz także

Według analityków najbardziej prawdopodobnym pretendentem do wejścia w lokalizacje po hipermarketach Tesco mógłby być niemiecki Kaufland.

Ta sieć ma szanse uzyskać zgodę od UOKiK na taką transakcję. Eksperci argumentują także, że byłby to strategiczny krok w walce marki z konkurencją, jaką jest np. Biedronka.

Sieć Tesco zarządza w Polsce siecią niemal 350 hiper- i supermarketów. Firma Kaufland to dzisiaj 212 supermarketów, a w najbliższym czasie firma planuje uruchomienie czterech kolejnych inwestycji: w Zielonej Górze, Piastowie koło Warszawy, Częstochowie i Zawierciu.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl