Zamknij

Plecak z papieru? Lidl stawia na „wegańską skórę”

13.02.2020 14:45
Lidl. Wegańskie plecaki z papieru już w sprzedaży
fot. mat.pras/Shutterstock - Vivitta

W ofercie Lidla pojawiły się plecaki z „wegańskiej skóry”. Do sklepów trafiły w czwartek, 13 lutego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

"Impregnowany papier, zwany wegańską skórą to świetny wybór dla osób, które cenią sobie trwałe materiały, a jednocześnie nie chcą sięgać po produkty wykonane z naturalnej skóry"– zachęca Lidl w komunikacie prasowym.

Z jakiego materiału są plecaki, które pojawiły się w ofercie? „Wegańska skóra” to impregnowany papier, czyli połączenie celulozy z lateksem.

To nowoczesny materiał, który jest świetną alternatywą dla skóry – do złudzenia przypomina ją zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku 

– czytamy w komunikacie

Do wyboru są beżowe i szare plecaki. Ile kosztują? Cena to 39,99 zł. Jak dodaje biuro prasowe sieci, zaletą plecaków jest łatwość w utrzymaniu – w przypadku zabrudzeń wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Plecaki pomieszczą do 10 litrów.

„Plecaki posiadają również renomowane certyfikaty: Tested Quality Hohensteina, Oeko-Tex, FSC Mix Paper from responsible sources, FSC 100% Packaging, które świadczą m.in. o wysokiej jakości i pozyskiwaniu wykorzystywanych w produkcji surowców ze zrównoważonej gospodarki leśnej” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat.pras