Zamknij

Lidl obniża ceny 1000 produktów na stałe o VAT

23.06.2020 10:35
Lidl. Promocja. 1000 produktów taniej na stałe o VAT
fot. r.classen/Shutterstock (ilustracyjne)

Blisko 1000 produktów oferowanych w marketach Lidla będzie tańszych. Powodem są nowe stawki podatku VAT. Za co zapłacimy mniej od 1 lipca?

Lidl, który prowadzi w całej Polsce ponad 700 marketów, dostosowuje ofertę do nowych stawek podatku VAT. Zmiany przyjęte przez resort finansów wchodzą w życie od 1 lipca 2020 roku.

Stawka podatku zostanie obniżona m.in. dla pieczywa, niektórych produktów mleczarskich, owoców i warzyw, artykułów dla niemowląt oraz dzieci, wybranych orzechów czy na produkty higieniczne dla kobiet. 

Lidl obniża ceny prawie 1000 produktów

- Światowa gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy, stanęliśmy przed bezprecedensowym kryzysem. Każdy z nas jeszcze uważniej analizuje swój domowy budżet i przygląda się wydatkom. Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe - podkreślił Piotr Rogowski, członek zarządu ds. zakupów w Lidl Polska.

Zobacz także

Z tego powodu, jako lider cenowy, wprowadziliśmy m.in. koncept „Lidlowe ceny”, obniżyliśmy do 33 procent ceny świeżego mięsa marki Rzeźnik, użytkowników aplikacji Lidl Plus regularnie zachęcamy do korzystania z niezwykle atrakcyjnych promocji i kuponów. Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów

Piotr Rogowski

Według nowych przepisów stawka podatku od wartości dodanej zostanie zmieniona dla wielu produktów, które możemy kupić w sklepach sieci Lidl Polska. Są to między innymi pieczywo, owoce i warzywa, niektóre produkty mleczarskie, wybrane orzechy, produkty dla dzieci i niemowląt oraz artykuły higieniczne dla kobiet.

Lidl Polska postanowił przenieść wartość obniżonego podatku blisko 1000 produktów na swoich klientów – od lipca wszędzie tam gdzie VAT zostanie obniżony ustawowo, Lidl obniży również ceny artykułów. W praktyce oznacza to, że za nasze codzienne zakupy zapłacimy mniej.

Zobacz także

Wśród obniżonych cen produktów znalazły się:

  • Bułka śniadaniowa fitness kosztuje 0,99 zł w tym 8 proc. VAT, po obniżce będzie kosztowała 0,96 zł (VAT 5 proc.),
  • Bagietka z masłem czosnkowym kosztuje 2,49 zł w tym 8 proc. VAT, od lipca zapłacimy 2,41 zł (VAT 5 proc.),
  • Aktualna cena BIO chleba żytniego wynosi 6,19 zł (VAT 23 proc.), po obniżce podatku VAT do 5 proc., od lipca wyniesie 5,07 zł,
  • Ogórki małosolne (700 g) kosztują obecnie 5,99 zł w tym 8 proc. VAT, po obniżce podatku do 5 proc. za ten sam produkt zapłacimy 5,81 zł,
  • Jogurt Pilos z ziarnami zbóż kosztuje obecnie 1,59 zł w tym 8 proc. VAT, po obniżce podatku do 5 proc. za takie samo opakowanie zapłacimy 1,54 zł,
  • Migdały łuskane Alesto (200 g) kosztują 10,99 zł w tym 8 proc. VAT, od lipca zapłacimy 10,66 zł (VAT 5 proc.),
  • Pieluszki XL Lupilu kosztują aktualnie 19,49 zł (8 proc. VAT), od lipca zapłacimy 18,90 zł (5 proc. VAT),
  • Wkładki higieniczne normal Siempre obecnie kosztują 3,99 zł (8 proc. VAT), od lipca będą kosztować 3,87 zł (5 proc.).

"Dzięki takim obniżkom w skali roku może się okazać, że oszczędziliśmy nawet kilkaset złotych" - poinformował w komunikacie Lidl Polska.

RadioZET.pl/mat. prasowe