Zamknij

Lidl dostarczy zakupy do Paczkomatów i poszerzy ofertę niespożywczą

14.05.2021 07:09
Lidl. Odbiór zakupów w Paczkomacie. Współpraca z Inpost
fot. Karolina Adamska/East News

Lidl szykuje szereg zmian dla klientów. Zakończenie projektu click&collect oraz dostarczanie produktów niespożywczych do Paczkomatów to główne z nich.

Lid  stawia na zmiany. Znana sieć spożywcza chce, aby część produktów klienci mogli zamawiać on-line i odbierać w Paczkomatach.

Jest jednak pewien haczyk. Do punktów odbioru oferowanych przez InPost trafią tylko wybrane produkty z oferty sieci handlowej.

Lidl dostarczy zakupy do Paczkomatów

Lidl planuje zmiany na sklepowych półkach. Nastąpi poszerzenie oferty odzieżowej i przemysłowej. To właśnie produkty non-food będą dostarczane do Paczkomatów.

Dostrzegamy, że kanał sprzedaży asortymentu non-food, jakim są przede wszystkim sklepy stacjonarne, ale również sklep online, jest niezwykle istotny dla rynku. Zdecydowaliśmy się znacznie zwiększyć ilość i różnorodność dostępnego asortymentu poprzez wzrost zamówień towarów non-food dla sklepów stacjonarnych nawet o 77 proc. r/r

Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej

Warto pamiętać, że sklep internetowy Lidla nadal nie prowadzi sprzedaży żywności. Z tego powodu do Paczkomatów InPost dotrą jedynie produkty z nowej oferty przemysłowej i odzieżowej.

Zmiany w Lidlu

Serwis Wiadomości Handlowe poinformował, że Lidl planuje także kolejne zmiany. Sieć zrezygnowała z usługi click&collect, którą testowała od roku w Poznaniu. Pozwalała ona na rezerwowanie zakupów drogą internetową, a następnie ich stacjonarny odbiór.

- Platforma rezerwuj.lidl.pl miała na celu przetestowanie możliwości rezerwacji naszych produktów online i późniejszego odbioru ich w jednym ze sklepów. Zebrane doświadczenia zostaną wykorzystane przy rozwoju naszych kolejnych projektów – mówi Aleksandra Robaszkiewicz w Wiadomościach Handlowych.

RadioZET.pl