Zamknij

Lidl oferuje maseczki za 49 groszy. Od kiedy?

09.10.2020 16:29
Lidl. Maseczki za 49 groszy. Od kiedy w marketach?
fot. fizkes/Shutterstock (ilustracyjne)

Lidl wprowadzi do swojej oferty na stałe 3-warstwowe maseczki. Cena jednej to zaledwie 0,49 zł. Od kiedy będą one dostępne w marketach?

Obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej podczas pandemii koronawirusa zostały zaostrzone przez rząd Mateusza Morawieckiego. Od soboty 10 października strefa żółta została rozszerzona na obszar całego kraju. Do tej pory obowiązywała ona tylko w wybranych powiatach. Poza tym 38 powiatów zostanie objętych strefą czerwoną, gdzie obowiązują dodatkowe restrykcje. 

To oznacza, że od soboty w całej Polsce będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust na zewnątrz. Do tej pory taki obowiązek był tylko w wybranych powiatach oraz w komunikacji czy sklepie. W odpowiedzi na zmienione obostrzenia sieć sklepów Lidl poinformowała o wprowadzeniu do oferty na stałe maseczek w niskich cenach.

Lidl. Maseczki za 49 groszy. Od kiedy?

Od poniedziałku, 12 października Lidl Polska zaproponuje klientom na stałe jednorazowe maseczki 3-warstwowe, wyprodukowane w Polsce. Cena jednej maseczki to 0,49 zł/1 szt., ale będą one oferowane w 10-pakach za 4,9 zł.

Zobacz także

"Aby zapewnić jak najlepszą ochronę górnych dróg oddechowych, maseczki zostały zbudowane z trzech warstw włókniny. Wygodę noszenia zapewnią wykonane z elastycznej gumki troczki zakładane za ucho, a dzięki specjalnym wkładkom, maska idealnie dopasuje się do kształtu nosa" - podał Lidl.

Maseczki w Lidlu
fot. Lidl

Sieć sklepów zapewniła, że maseczki zostały wykonane w Polsce i spełniają wytyczne konsultanta krajowego ds. chorób zakaźnych. Maseczki będą dostępne do kupienia przy kasach.

Strefa żółta w całej Polsce

Strefa żółta od 10 października będzie rozszerzona na cały kraj. Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że wynika to ze znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.

Zobacz także

Oznacza to, że obowiązek zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy będzie obowiązkowy w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Policja zapowiedziała drobiazgowe kontrole obowiązku noszenia maseczek oraz wystawienia mandatów tym, którzy się nie podporządkują (od 500 zł mandatu do 30 tys. zł kary administracyjnej)

- Maseczki nie obowiązują w przestrzeni leśnej, parkach, zieleńcach – poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

RadioZET.pl/mat. prasowe/PAP