Zamknij

Lidl: zmienione zasady działania sklepów. Nowe obostrzenia

23.10.2020 17:14
wożek zakupowy z Lidla
fot. nitpicker / Shutterstock.com

Kupujący w Lidlu muszą dostosować się do zasad obowiązujących na terenie sklepu. Sieć prowadzi bowiem kasy pierwszeństwa dla obsługujących seniorów wolontariuszy oraz osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

Lidl zareagował na rządowe zalecenia dla seniorów, mające na celu ograniczenie ich mobilności i chronienie przed kontaktami społecznymi z osobami mogącymi chorować na COVID-19.

Oprócz godzin dla seniorów starsi klienci Lidla będą mogli liczyć na uprzywilejowane traktowania przez pozostały czas funkcjonowania sklepu. Sieć wprowadziła bowiem kasy pierwszeństwa we wszystkich placówkach sieci.

Lidl: kasy pierwszeństwa dla seniorów, wolontariuszy i pracowników systemu ochrony zdrowia

Lidl przypomniał, że kasy pierwszeństwa zostały wprowadzone, gdy rząd ogłosił stan epidemii. Ich obecność ma minimalizować ryzyko zarażenia się COVID-19 od osób przebywających w sklepie, ułatwić niesienie pomocy oraz podziękować za walkę z koronawirusem na pierwszej linii frontu.

Są one dedykowane wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, pracownikom sektora opieki medycznej (lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym) oraz przedstawicielom pozostałych służb (strażakom, policjantom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażnikom miejskim) niosącym pomoc osobom starszym lub tym przebywającym na kwarantannie.

komunikat Lidl

Sieć sklepów chce ponadto zachęcić osoby starsze do robienia zakupów w wyznaczonym dla nich okienku 10:00-12:00. W czasie godzin dla seniorów obowiązywać będą promocje niedostępne dla pozostałych klientów.

Zobacz także

W tygodniu 26-30 października 2020 będzie to możliwość kupienia o połowę taniej pomarańczy (poniedziałek-środa) lub okazja do kupienia drugiej konserwy rybnej Nixe z 50-procentową obniżką (czwartek i piątek).

Godziny dla seniorów nie obowiązując w soboty. Mimo tego jeszcze niedawno najbardziej oblegany dzień zakupowy traci na popularności, jako że klienci wolą robić sprawunki w czasie, gdy łatwiej o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

RadioZET.pl/Lidl