Zamknij

Lidl szuka kasjerów na sobotę. Jakie zarobki?

28.01.2020 15:14
Lidl zarobki. Sieć szuka pracowników na soboty. Ile można zarobić?
fot. Emilija Miljkovic/Shutterstock (ilustracyjne)

Lidl szuka pracowników do pracy w soboty. Sieć oferuje na plakatach zarobki 770 zł brutto miesięcznie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Lidl, jedna z największych sieci handlowych w Polsce, wciąż zmaga się z brakami kadrowymi. 

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, w niektórych marketach sieci w Warszawie pojawiły się ogłoszenia o pracę w sklepach. Lidl oferuje od 770 zł brutto dla osób chętnych do pracy w sobotę od 8 do 12.

Zobacz także

- Wspomniana kwota 770 złotych brutto to wysokość wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego na 20 procent etatu - wyjaśniła Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa działu komunikacji w Lidl Polska. 

Pracownik, który zdecyduje się na takie zatrudnienie powinien przepracować około ok. 35 godzin w miesiącu. 

Część z nich może być przepracowana właśnie w soboty. Warto więc zaznaczyć, że praca w sobotę to tylko część etatu pracownika zatrudnionego na 20 procent etatu. Ponadto w Lidl Polska wysokość zarobków określamy w wymiarze miesięcznym, a nie godzinowym

Aleksandra Robaszkiewicz

Oferta z plakatu w warszawskich Lidlach przekłada się to na świadczenie pracy przez 16 lub 20 godzin w skali pełnego miesiąca (w zależności od tego, czy w konkretnym miesiącu są cztery soboty, czy pięć), a zatem na zarobki rzędu 48,13 zł brutto lub 38,50 zł brutto za godzinę - podały Wiadomościhandlowe.pl

Co jeszcze oferuje Lidl nowym kasjerom? Umowę o prace na minimum 12 miesięcy, bezpłatną opiekę medyczną dla pracownika i jego bliskich, ubezpieczenie na życie, kartę multisport, wyprawki szkolne, bony na święta, elastyczne godziny pracy i zdrowe przekąski.

Zobacz także

Zakaz handlu uderza w dyskonty

Portal przypomniał, że już wiosną ubiegłego roku Lidl szukał pracowników weekendowych. Niemiecka sieć handlowa szuka również pracowników na pełen etat oraz mniejsze części etatu.

W zależności od dyspozycyjności pracownika, oferujemy mu kilka możliwości pracy w naszych obiektach – pełen etat, niepełny etat w wymiarze 87 lub 130 godzin w miesiącu kalendarzowym lub pracę dodatkową w wymiarze 20, 30 oraz 40 procent etatu

Aleksandra Robaszkiewicz

Sieci handlowe przygotowują się do pełnego wymiaru ograniczenia handlu. W 2020 roku wszystkie sklepy będą otwarte tylko w siedem niedziel w ciągu roku.

Ile zarabiają kasjerzy w Lidlu?

Od marca ubiegłego roku mogą liczyć na start od  od 3100 do 3850 zł brutto miesięcznie.

Po roku pracownicy mogą liczyć na stawki 3250-4050 zł brutto, a kasjerzy z dwuletnim stażem - od 3450 do 4350 zł brutto. Pensje są również uzależnione są od lokalizacji sklepów.

Lidl prowadzi w całej Polsce około 720 sklepów i zatrudnia blisko 20 tys. osób (w placówkach handlowych, centrach dystrybucyjnych i centrali).

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl