Zamknij

Lidl zareagował na nowe obostrzenia. Część sklepów całodobowa

15.10.2020 19:04
kolejka przez Lidlem
fot. Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Lidl wydłużył godziny działania sklepów z powodu nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. W strefie czerwonej wprowadzono limit liczby kupujących: w placówce handlowych może przebywać jednocześnie nie więcej niż 5 klientów na jedną kasę.

Lidl poinformował klientów o przedłużeniu działania wszystkich sklepów w Polsce. Wybrane placówki będą czynne całą dobę.

To reakcja na ogłoszenie przez rząd nowych obostrzeń, jakie będą obowiązywać w Polsce od soboty 17 października 2020 roku. W strefie czerwonej, z limitem osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie, znajdzie się 70 procent Polaków.

Nowe obostrzenia w Lidlu. Sklepy będą czynne dłużej

Lidl i Biedronka, popularne sieci handlowe, wprowadzają podobne rozwiązania mające chronić zdrowie zarówno klientów, jak i ich biznesów. Oba podmioty stawiają na wydłużenie działania sklepów, a nawet otwieranie ich przez całą dobę, żeby klienci mogli robić zakupy bezpiecznie i wygodnie, bez potrzeby oczekiwania w kolejce na wejście do środka.

Zobacz także

Sytuacje znane z wiosny 2020 roku, gdy przed sklepami ustawiały się długie kolejki, nie powinny się powtórzyć. Nauczone doświadczeniem sieci zainwestowały w dużą liczbę kas samoobsługowych, a obostrzenie zakłada, że na terenie placówki handlowej nie będzie mogło przebywać więcej niż 5 klientów na jedną kasę.

Zobacz także

Limit kumuluje się z innym ograniczeniem: wprowadzonymi od 15 października 2020 godzinami dla seniorów. W godzinach 10:00-12:00 w dni powszednie w sklepach będą mogły przebywać tyko osoby mające 60 lub więcej lat, więcej klientów będzie więc próbowało robić zakupy poza tym okienkiem.

Zobacz także

Chcąc zapewnić jak największą wygodę kupujących Lidl wydłużył działanie wszystkich sklepów w kraju. Nowe godziny otwarcia można znaleźć w dokumencie poniżej.

Jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie, należy spodziewać się wprowadzania kolejnych ograniczeń. Na konferencji 15 października 2020 premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w strefie czerwonej siłownie, aquaparki i baseny będą musiały zawiesić działalność.

Zagłosuj

Czy wydłużenie działania sklepów zrekompensuje nowe obostrzenia?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Lidl