Zamknij

Lidl wycofał wino ze sprzedaży. Co jest przyczyną?

10.12.2019 10:50
Lidl wycofał wino Feind Balaton Rose Cuvee ze sprzedaży. Dlaczego?
fot. George Rudy/Shutterstock (ilustracyjne)

Lidl wycofał z półek wino Feind Balaton Rosé Cuvée (butelka 750 ml). Na etykiecie trunku nie znalazła się informacja w języku polskim na temat siarczynów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Lidl poinformował klientów o wycofaniu ze sprzedaży wina Feind Balaton Rosé Cuvée. Dlaczego?

Producent alkoholu poinformował, że na etykiecie zabrakło informacji w języku polskim na temat występowania w trunku siarczynów.

Zobacz także

Informacja o alergenach została nadrukowana tylko w języku angielskim (Contains sulfites!). Z uwagi na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej w wyniku konsumpcji klienci mający alergię na siarczyny w żadnym wypadku nie powinni spożywać tego produktu. Dla osób niemających alergii na siarczyny produkt w pełni nadaje się do spożycia.

Wino wycofane z Lidla
fot. Lidl Polska

W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt wycofano ze sprzedaży” – poinformował Lidl Polska w komunikacie.

Zakupione wino można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.

Jednocześnie inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, a w szczególności pozostałe produkty producenta Feind Lajos e.v., nie są objęte wycofaniem.

Producent Feind Lajos e.v. przeprasza wszystkich konsumentów za zaistniałą sytuację” – podkreślił dyskont w oświadczeniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl