Zamknij

Lidl wprowadza kasy samoobsługowe

15.10.2019 14:47
Lidl wprowadza kasy samoobsługowe. Gdzie? Od kiedy?
fot. r.classen/Shutterstock (ilustracyjne)

W jednym z marketów sieci Lidl w Warszawie zainstalowano kasy samoobsługowe. W ten sposób sieć rozszerza swoją ofertę o nową opcję płacenia za zakupy, która już jest dostępna w konkurencyjnych firmach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Lidl, jedna z największych sieci handlowych w Polsce, wprowadzi wkrótce nowy sposób zapłaty za zakupy.

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, w jednym z marketów sieci w Warszawie pojawiły się kasy samoobsługowe. Jednak klienci nie mogą jeszcze z nich skorzystać. 

Zobacz także

Wcześniej testy podobnych urządzeń były prowadzone w galerii MM w Poznaniu. Z informacji portalu wynika, że kasy samoobsługowe pojawią się jeszcze w dwóch kolejnych marketach Lidla do końca roku.

Jeszcze w kwietniu tego roku Maksymilian Branieckiprezes Lidl Polska, zapowiadał, że sieć rozpocznie wdrażanie nowych zautomatyzowanych kas. Wówczas mówił o kilkudziesięciu placówkach w całej Polsce.

Zobacz także

– Dzisiaj mogą one (kasy samoobsługowe – przyp. red.) pomóc zastąpić pracownika, którego na rynku po prostu nie ma – tłumaczył Braniecki.

Razem z testami w Polsce kasy samoobsługowe są sprawdzane w szwajcarskich marketach Lidla. 

Wiadomościhandlowe.pl podkreśliły, że kasy samoobsługowe pojawiły się już w innych polskich sieciach handlowych np. Biedronka, Tesco, Carrefour czy Auchan.

Zobacz także

RadioZET.pl/Widaomościhandlowe.pl