Zamknij

Lidl uruchomił pierwszy outlet. Obniżki do 80 procent

13.04.2021 21:04
Lidl
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

To będzie chyba najbardziej oblegany sklep Lidla. Po raz pierwszy w Polsce powstał sklep sieci, w którym oferowane są tylko produkty w cenach wyprzedażowych. Polujących na okazje czekają gorące emocje.

Lidl odmienił właśnie oblicze handlu w Polsce. Sieć dyskontów uruchomiła pierwszy outlet, idąc w ślady Biedronki, która na identyczny ruch zdecydowała się znacznie wcześniej. Jeronimo Martins fanatyków tanich zakupów zaprasza do 19 lokalizacji w Polsce – wtajemniczeni są częstymi gośćmi Towaroteki.

Lidl swój outlet otworzył jak na razie testowo, niespecjalnie się nim chwaląc i sprawdzając, jak nowy format zostanie przyjęty przez klientów. Teraz gdy lokalizacja sklepu wyszła na jaw, na zakupy ruszą zapewne całe pielgrzymki.

Outlet Lidl już działa. Został otworzony w sekrecie

Lidl zdecydował się otworzyć pierwszy outlet w Opolu, przy u. Ozimskiej 184. Wyprzedaże wprowadziły się do lokalu, z którego – do większej placówki naprzeciwko – przeniósł się tradycyjny sklep sieci.

Outlet Lidl wytropili dziennikarze Business Insider Polska, którzy otrzymali oficjalne potwierdzenie jego otworzenia od Aleksandry Robaszkiewicz, head of communications w Lidl Polska.

W połowie marca otworzyliśmy w Opolu sklep typu outlet. Jest to rozwiązanie testowe i jednocześnie pierwszy obiekt tego typu. Wszystkie artykuły są w pełni wartościowe, stanowią końcówki serii. Obejmują je takie same zasady kupna i zwrotu jak w przypadku naszych regularnych sklepów.

Aleksandra Robaszkiewicz

Outlet nie prowadzi sprzedaży produktów spożywczych. Można w nim kupić odzież damską, męską i dziecięcą, sprzęty RTV i AGD, obuwie, akcesoria do domu i ogrodu, dekoracje czy meble. Wszystkie produkty oferowane są ze zniżką – największe upusty sięgają 80 procent.

Lidl nie zdradził, czy jest zadowolony z przebiegu testów i czy rozważa już uruchomienie sklepów z wyprzedażami także w innych miastach Polski.

RadioZET.pl/Business Insider Polska