Zamknij

Lidl odpowiada na ograniczenie handlu wydłużeniem otwarcia i sobotnią promocją

Olga Papiernik
07.03.2018 15:01
Lidl
fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News

Lidl wydłuży godziny otwarcia sklepów ze względu na wejście w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele, podał właściciel sieci. Ponadto Lidl przygotował nowy format promocji "Tanie Soboty w Lidlu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

- Aby zapewnić klientom wystarczającą dostępność do sklepów Lidl, firma zdecydowała się wydłużyć godziny ich otwarcia: w piątki i soboty są one czynne do 22.00. Z kolei w poniedziałki, jak i w kolejne dni robocze sklepy są czynne od godziny 7.00 rano - czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla detalista, sklepy Lidl są przygotowane na wzmożony ruch w dniach poprzedzających niedziele wolne od handlu. W 2017 r. sieć zakończyła modernizację wszystkich obiektów.

Ponadto od marca, odpowiadając na oczekiwania klientów, firma Lidl Polska przygotowała nowy format promocji "Tanie Soboty w Lidlu".

Zagłosuj

Czy robisz zakupy w Lidlu?

Liczba głosów:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące działalność na terenie całej Europy. Obecnie w Europie istnieje około 10 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 600.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni weszła w życie 1 marca 2018 r. i właśnie od tego momentu w kolejnych miesiącach obowiązywać będą dwie niedziele handlowe (pierwsza i ostatnia), w 2019 r. - jedna niedziela w miesiącu (ostatnia), a od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał już we wszystkie niedziele (z wyjątkiem 7 dni). Pierwsza niedziela objęta zakazem przypada 11 marca.

Zobacz także

ISBnews/OP