Zamknij

Niemcy. Lidl i Kaufland wypłacą premię pracownikom

26.10.2020 17:54
Pracownicy sklepów Lidl i Kaufland z premią
fot. Emilija Miljkovic/shutterstock

Sieci handlowe znów wypłacą premię pracownikom. Zatrudnieni w niemieckim Lidlu i Kauflandzie mogą liczyć na voucher w wysokości 200 euro od pracodawcy.

Wszyscy pracownicy Lidla oraz Kauflandu w Niemczech otrzymają premię w wysokości 200 euro w formie vochera – poinformował serwis Dlahandlu.pl.

Podczas wiosennego lockdownu także polscy pracownicy mogli liczyć na bonus od pracodawcy. Dziś znów sieci handlowe wydłużają godziny pracy stawiając przed zatrudnionymi nowe wyzwania. Czy handlowcy w Polsce także otrzymają premie?

Premie dla pracowników handlu

Lidl i Kaufland w Niemczech nagrodzą pracowników za poświęcenie w czasach pandemii – czytamy w portalu Dlahandlu.pl. Dodatek w formie vouchera na kwotę 200 euro ma otrzymać ponad 170 tysięcy pracowników w sklepach i magazynach.

Zobacz także

W serwisie czytamy, że także austriacki Lidl planuje nagrodzić w ten sposób zatrudnionych. Czy pracownicy sieci Lidl i Kaufland w Polsce także doczekają się podwyżek?

Sytuacja polskich pracowników handlu wygląda podobnie jak podczas wiosennego lockdownu. Sieci handlowe wydłużają godziny pracy, rząd przywrócił godziny dla seniorów, a do sklepów wróciły znane z marca bieżącego roku obostrzenia. To niemałe wyzwanie, z którym ponownie muszą mierzyć się pracownicy marketów.

Zobacz także

Wiosną zaangażowanie pracowników zostało docenione w formie premii m.in. w sieciach Lidl, Biedronka, Kaufland czy Aldi. Dodatek motywacyjny dla pracowników sieci Kaufland wyniósł w marcu od 500 do 1000 złotych. Lidl przyznał natomiast premie w wysokości 450 i 300 złotych.

Serwis Dlahandlu.pl informuje, że polskie oddziały sklepów Lidl i Kaufland nie planują na razie wypłacać premii.

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl